قوانین نیکان

قرارگیری وبسایت شما در صفحات برتر گوگل

قوانین نیکان

1-  اين توافقنامه شامل محتوي اطلاعات و قوانین فعلي گروه مهندسین نیکان بوده و براي هر يك از محصولات و خدمات و قرار داد ها قابل اجرا می باشد. اين توافقنامه توسط و ما بين گروه مهندسین نیکان كه در اين توافقنامه "نیکان" ناميده ميشود از يك طرف  و نیکان ، شخص ، موسسه ، فرد یا افرادی که از محصولات نیکان استفاده می کنند . كه در اين توافقنامه "مشتری" ناميده مي شويد از طرف ديگر، تنظيم شده و معتبر و قابل اجراست.
2- گروه مهندسین نیکان حق به روز رسانی این سند را (که بدون هیچ محدودیتی شامل تغییر یا حذف "خدمات گروه مهندسین نیکان" که تعریف آن در ادامه آمده است) در هر زمان و بدون اطلاع مشتری خواهد داشت. و این به عهده مشتری است که از آخرین نسخه به روز شده این سند مطلع باشد که در قسمت قوانین پورتال نیکان  (و نیز قوانین نیکان) موجود می باشد که قابل مشاهده و می باشد.
3-  اين توافقنامه شرايط و مقررات استفاده از خدمات و محصولات گروه مهندسین نیکان را تعيين نموده و تعهدات گروه مهندسین نیکان به مشترك و بالعكس تعهدات مشترك به گروه مهندسین نیکان را در رابطه با خدمات و محصولات مورد استفاده توسط مشترك تشريح مي كند .
4- با تهيه محصولات یا استفاده از خدمات گروه مهندسین نیکان، مشترك موافقت مي نمايد كه تمامي شرايط و توافقنامه هاي پيوست را كه بخشي از اين توافقنامه هستند درك و موافقت نموده كه به آن عمل نمايد.
5- خدمات نیکان در مقابل دریافت مبالغ قرارداد ، و تحت شرایط و ضوابط حاکم بر این سند که در ذیل آمده است، به مشتری عرضه می شود.
 6-1- تدارک خدمات اصلی و فرعی گروه مهندسین نیکان:
 6-1-2- عملیات یا تدارکی در مورد خدمات که در رابطه با میزبانی وب و ثبت دامنه بوسیله نیکان به مشتری داده می شود، بدون توجه به مدت و اینکه هزینه آن پرداخت شده یا خیر.
6-2- اصلاح قیمت ها و نرخ خدمات نیکان ممکن است فی هر گونه خدمات را بدون اطلاع قبلی مشتری، اصلاح نماید (افزایش یا کاهش).
6-3- دوره زمانی عملیات نگهداری:
نیکان ممکن است دوره های زمانی عملیات نگهداری، حداقل به صورت روزانه (اعم از پشتیبانی  و یا خدمات) هفتگی داشته باشد که مشتری آن را می پذیرد و با آن موافق است . مشتری درک می کند و موافق است که در هنگام عملیات نگهداری، برخی یا همه خدمات مشتری، ممکن است موجود نباشند.
مشتری موظف هست حداقل 7 روز کاری قبل از تحویل نهایی وب سایت جهت رویت نسخه اولیه سایت خود تشریف بیارد و با نیروی کنترل کیفیت موارد را بررسی نماید تا در زمان تحویل نهایی وب سایت خود را بدون نقص دریافت نماید، در صورتی که تاخییر از سوی مشتری صورت گیرد به طبع با توجه به حجم کاری مجموعه و ورود پروژه های جدید رفع نواقصی وب سایت به تاخییر خواهد افتاد.
6-4 -ثبت دامنه:
 خدمات ثبت دامنه نیکان شامل اعطای تقاضای ثبت دامنه به ثبات مربوطه است ، که برای دامنه ir مرکزپژوهشگاه دانشهای بنیادِین ایران (www.nic.ir)  فعال است. هیچ گونه تضمینی وجود نخواهد داشت و نیکان اعطای هرگونه تضمینی در این زمینه را رد می کند که درخواست خاصی برای ثبت دامنه از طرف ثبات مربوطه (Registrar) ، پذیرفته شود، تصویب شود و ثبت گردد. مشتری این موضوع را درک می کند و موافق است که هر نام دامنه تنها یک بار ثبت می گردد. بنابراین مسئولیت فراهم ساختن اطلاعات دقیق کاملا بر عهده مشتری است. مشتری درک می کند که فی پرداختی ثبت دامنه سایر کشورها به غیر از ایران ( حتی اگر ثبت دامنه آنها رد شود) غیر قابل بازگشت است ، چرا که فی تنها برای اعطای تقاضای ثبت دامنه به ثبات آن کشور دریافت می گردد . مشتری درک می کند و می پذیرد که هر ثبات خاصی ممکن است هزینه های جانبی دیگری داشته باشد که مشتری آن را پرداخت خواهد کرد .
6-5  - خدمات و محصولات اشخاص ثالث ( حقیقی یا حقوقی ):
 مشتری می پذیرد و موافق است که هر گونه توصیه انجام شده بوسیله کارمندان نیکان برای استفاده از خدمات و محصولات اشخاص ثالث، تنها توصیه آن کارمندان است و ربطی به نیکان ندارد . نیکان تضمینی در مورد جامعیت و یا کیفیت خدمات و محصولات آن اشخاص ثالث نمی دهد ، و مشتری خود آگاهانه می تواند تصمیم بگیرد.
 6-6 -حق نیکان جهت قطع و مسدود کردن:
 اگر مشتری مفاد این سند را نقض نماید، بدون توجه به اینکه قبول مفاد این سند ممکن است قرارداد یا موافقتنامه دیگری را نقض کند ، ممکن است بنا به صلاحدید خود منفرداً، از دادن خدمات به او امتناع کند و یا خدمات او را با یا بدون اطلاع قبلی قطع نماید .
6-7-انتقال سورس وب سایت :
در صورتی که طراحی و برنامه نویسی وب سایت توسط انجین اختصاصی نیکان پیاده سازی شده باشد و یا توسط برنامه نویسان از صفر یا بخش عمده آن برنامه نویسی شده باشد، تحویل سورس به هیچ عنوان به کارفرما امکان پذیر نمی باشد و تنها در صورتی این امر میسر می باشد که قرارداد منع افشای اطلاعات سورس (لو رفتن اطلاعات عمدی و یا غیر عمدی) به همراه تعهدات تقبل خسارات احتمالی توسط کارفرما امضا گردد و همچنین هزینه براوردی پیاده سازی سورس (که توسط پیمان کار تعیین میشود) توسط کارفرما به پیمانکار پرداخت گردد.
این امر بابت زحمات سالیانی می باشد که پیمانکار بابت پیاده سازی هسته اصلی کشیده است و حق کپی رایت آن را دارد.
 7- صحت اطلاعات:
مشترك موافقت مي نمايد كه با به روز نمودن اطلاعات خود (هنگام استفاده از خدمات و محصولات نیکان اطلاعات صحيح در اختيار نیکان قرار دهد و نیکان براي برقراري هرگونه ارتباط با مشترك از اطلاعات ارائه شده توسط مشترك استفاده نمايد چنانچه اطلاعاتي كه ارائه ميدهد نادرست، مبهم يا ناقص باشد و يا نیکان  شبهه مستدلي در مورد نادرست بودن، مبهم بودن، ناقص بودن و يا دقيق نبودن اطلاعت شما داشته باشد نیکان  به صلاحديد خود مجاز خواهد بود خدمات مشترك را قطع و حساب وي را مسدود نمايد .
8 - اگر در هنگام ثبت سفارش، وضعیت دامنه آزاد نمایش داده شود، لزوماً این مساله به معنی آزاد بودن دامنه برای ثبت نیست و از سوی دیگر ثبت دامنه در سیستم سفارش و پرداخت آن تضمینی بر ثبت کامل دامنه برای کاربر نمی باشد. ممکن است دامنه از سوی ثبات مربوطه (Registry) آزاد نباشد، یا اختلالی در پاسخ درخواست Whois دامنه رخداده باشد یا در بازه زمانی بین ثبت سفارش، پرداخت سفارش و انجام سفارش، دامنه توسط شخص دیگری ثبت شده باشد. در این موارد اختلال و یا عدم ثبت دامنه به کاربر اطلاع داده می شود و مشتری می پذیرد و موافق است که در این موارد نیکان در مقابل هرگونه ادعای ضرر و زیان یا دعوی قانونی مصون است ، زیرا که اشکال اصلی از سیستم کاری ثبت دامنه بوده است .
9- مشترك متعهد مي گردد كه محرمانه بودن كلمه عبور و اطلاعات حساب خود را حفظ نمايد. مسئوليت تمامي عملياتي كه بوسيله حساب مشترك انجام گيرد به عهده خود مشترك است. چنانچه استفاده غيرمجاز و يا ناقض امنيت صورت بگيرد بايد سريعا به نیکان اطلاع داده شود . بديهي است نیکان هيچگونه مسئوليتي در قبال هرگونه ضرر و زيان كه بر اثر استفاده فرد ديگري از كلمه عبور و يا حساب مشترك با و يا بدون اطلاع مشترك انجام شده نمی پذيرد. مشترك همچنين موافقت مي نمايد كه مسئوليت خسارتهاي وارده احتمالي به نیکان يا ديگر مشتركين كه در اثر استفاده افراد متفرقه از حساب يا كلمه عبور مشترك بوده به عهده مشترك ميباشد. مشترك ميبايست به دلايل امنيتي اطلاعات دسترسي به حساب خود را در جاي امن نگهداري نموده و در مورد عدم دسترسي ديگران به اطلاعات حساب، نام كاربري و كلمه عبور خود احتياط نمايد . نیکان از  پذيرفتن مسئوليت هرگونه فعاليت انجام شده در حساب مشترك با اجازه و يا بدون اجازه مشتركت توسط جانشین و با نماینده ی وی و یا هرکس دیگر خودداري مي كند.
10-1- تعریف سوء استفاده مشتری:
 هرگونه استفاده غیر مجاز مشتری مبنی بر وارد کردن هرگونه خسارت به سیستم های مجازی و فیزیکی نیکان .
سوء استفاده مشتری شامل استفاده از خدمات نیکان  در فعالیتهای جنائی ( شامل تصاویر خلاف عفت از کودکان و کلاه برداری، مخدوش کردن حقوق معنوی اشخاص ، نمایش چیزهای مبتذل، اهانت آمیز، افتراآمیز، تهدیدآمیز، بهره گیری از خدمات نیکان برای اختلال در استفاده طبیعی سایر مشتریان، تولید انبوه فرایندها (spawning processes) ، مصرف بی رویه حافظه اصلی، پردازنده و پهنای باند، ارسال هرزنامه (Spam) یا انبوه نامه های الکترونیکی (چه باعث ایجاد اختلال در خدمات گیری سایر مشتریان بشود یا نشود) ، دسترسی یا استفاده بدون مجوز به اطلاعات، سیستمها یا شبکه ( شامل هرگونه تلاشی برای درآوردن ، پیمودن و آزمون نقاط ضعف سیستم یا شبکه یا انجام رخنه امنیتی انجین اختصاصی نیکان و یا سورس های دیگر، (تقلید بارگذاری کردن shell و ... )ارسال کانکشن  (conection) و یا ... . مشتری درک میکند و می پذیرد و موافق است که سوء استفاده مشتری، باعث خواهد شد تا نیکان بلافاصله نسبت به قطع کلیه خدمات مشتری اقدام کند .
10-2-  ارسال هرزنامه (Spam):

فعالسازی مجدد حساب و خدمات مشتریانی که سوء استفاده نموده اند (در صورت لزوم ) :
اگر مشتری به تعلیق درآید و نیکان بخواهد که تعلیق مشتری را خاتمه دهد، نیکان ممکن است بنا به صلاحدید خود هزینه ای برای اتصال مجدد امکانات و محصولات مشتری قبل از برقراری خدمات نیکان برای مشتری طلب کند. همچنین مشتری موافق است که نیکان (تمامی کارمندان و افراد فعال یا نیمه فعال و یا مجازی در نیکان ) برای به تعلیق درآوردن حساب کاربری مشتری، در مقابل هرگونه ادعای ضرر و زیان یا دعوی قانونی مصون است و  هیچ وظیفه ای نسبت به پرداخت هزینه ندارد ، زیراکه طبق توافق این سند مشتری از سیستم نیکان سوء استفاده کرده است .
10-3-  موضوع مهم در رابطه با تخلفات Abuse :
به اطلاع کلیه کاربران عزیز سرویس های میزبانی و نمایندگی - سرور مجازی و سرور اختصاصی میرسانیم با توجه به مشکلات اخیر در مورد تخلفات همانند  اسپم - تورنت - حملات - و غیره میرسانیم از این به بعد هر یک از سرویس های نام برده شده دارای تخلفی باشد که از سمت دیتا سنتر گزارش و مورد پیگیری قرار گیرد شامل پرداخت جریمه از 10.000 تا 50.000 تومان میباشد.
با توجه به عدم توجه کاربران به تخلفات و حساسیت بیشتری که در این چند وقته دیتا سنتر نسبت به این موضوع نشان داده است در صورت وجود هرگونه تخلف از موارد بالا حتی برای بار اول سرویس به حالت معلق و با پرداخت جریمه ای که از سمت دیتا سنتر معین میشود به حالت عادی باز خواهد گشت.
در آخر از تمامی کاربران عزیز خواهشمندیم نسبت به رفع مشکلات اسکریپتهایشان و اپدیت به نسخه جدید که به هکرها اجازه سوء استفاده از سرویس انها را میدهد اقدامات لازم را انجام دهند.
همچنین به کاربران سرور مجازی و اختصاصی توصیه میکنیم راههای استفاده از تورنت را تا حد ممکن مسدود کرده و تحت هیچ شرایطی از این سرویس استفاده نفرمایند. ( حتی جهت استفاده شخصی )
10-4-  عدم استفاده غير قانوني و خلاف شرع:
مشترك موافقت مي نمايد كه هيچگونه استفاده خلاف قوانين و مقررات جاري جمهوري اسلامي ايران و همچنين قوانين جاري بين الملل انجام ندهد.چنانچه نیکان  به علت استفاده غيرقانوني مشترك از خدمات و محصولات و يا به دليل ارسال هرزنامه و يا موارد غير اخلاقي اطلاعات مشترك را حذف و اقدامات اصلاحي انجام دهد هيچگونه وجهي قابل استرداد به مشترك نخواهد بود.
نیکان  حق آشكار ساختن هرگونه اطلاعات را براي اجراي قوانين، مقررات و بطور كلي روال قانوني و درخواست دستگاه هاي قضايي و دولتي، ضروري مي داند و همچنين حق ويرايش، رد، ارسال يا حذف هرگونه موارد يا اطلاعات را به صورت كلي يا جزئي به صلاحديد نیکان در هر زمان براي خود محفوظ مي دارد.چنانچه خدمات يا محصولاتي توسط مشترك تهيه شده باشد نیکان اجباري براي نظارت بر استفاده مشترك از خدمات و محصولات را ندارد.
نیکان اين حق را براي خود محفوظ مي دارد كه استفاده از خدمات و محصولات را بررسي نموده و به اختيار خود آنرا لغو نمايد.نیکان  مجاز است در صورت استفاده ی غیر قانونی و یا خلاف شرع دسترسي مشترك به خدمات و محصولات را در هر زمان و به هر دليل بدون اطلاع قبلي قطع و يا مسدود نمايد.
چنانچه استفاده مشترک از محصولات و خدمات منجر به اقدام و یا تهدید قانونی علیه نیکان مجاز خواهد بود بدون در نظر گرفتن نتيجه اين اقدامات به ادامه سرويس دهي به مشترك خود را به طور کامل خاتمه دهد.نیکان  همه حسابها را براي استفاده بيش از حد فضا و يا پهناي باند ، مورد بررسي قرار مي دهد و در صورت مشاهده استفاده بيش از ميزان تعيين شده، بمنظور دريافت هزينه مازاد و يا قطع سرويس مشترك اقدام مي نمايد.
اعمال غيراخلاقي عبارتند از اعمالي كه جهت افترا زدن، آسيب زدن، سوء استفاده، تهديد، بدگويي و آزار اشخاص ثالث طراحي شده اند، اعمالي كه مغاير با قوانين جاري جمهوري اسلامي ايران و بين الملل مي باشند، اعمالي كه جهت تشويق ديگران به رفتارهاي غيرقانوني از قبيل و نه محدود به جنايت، استفاده غيراخلاقي از تصاوير كودكان و ... طراحي شده اند. اعمالي كه حريم شخص ثالث و يا يك نژاد يا اديان و مقدسات را مورد تعارض قرار مي دهند. فعاليتهايي كه جهت جعل هويت شخص ثالث، وارد شدن به رايانه و يا شبكه ديگران به طور غيرمجاز ، انتشار ويروسهاي اينترنتي و اعمال تخريب ديگران طراحي شده اند و يا فعاليتهايي كه به هرصورت منجر به آزار كودكان گردد. بديهي است اعمال غيراخلاقي تنها به موارد فوق محدود نمي گردد.
11 - رفع مسئوليت:
نیکان تحت هيچ شرايطي در برابر خسارات غيرمستقيم و اتفاقي از قبيل از دست رفتن اطلاعات و ...)‌ مسئول نمي‌باشد، حتي اگر اين ادعا بر اساس قرارداد، نقض گارانتي (صريح يا ضمني)‌، نقض توافقنامه و رويه‌هاي جانبي آن بوده و يا عدم توانايي مشترك در استفاده از محصولات و يا خدمات نیکان و يا به هر علتي از دست رفتن اطلاعات و فايلها باشد. اگر چه نیکان احتمال چنين خسارتي را گوشزد كرده باشد، برخي شرايط مسئوليت در برابر خسارت ممكن است از حالات فوق مستثني گردد كه در همچين شرايطي مسئوليت نیکان محدود به قانون مي‌گردد. مشترك موافقت مي‌كند كه در هيچ شرايطي حداكثر مسئوليت تقبل شده توسط نیکان در برابر خسارات احتمالي بيش از كل مقدار پرداختي شما به ازاي خدمات و محصولات مشخص خريداري شده نگردد .
12- عدم وجود ضمانت:
نیکان هرگونه ضمانت صريح يا ضمني در فروش و غيره را نقض مي‌كند. محصولات و خدمات درست مطابق با آنچه هستند ارائه ميشوند. نیکان هيچگونه ضمانتي مبني بر اينكه محصولات و خدمات احتياجات مشترك را برآورده مي‌كنند ، سرويسها قطع نمي‌شوند، بدون خطا هستند و با معايب برطرف خواهند شد ارئه نمي‌دهد . نیکان هيچگونه ضمانتي در مورد صحت و دقت عملكرد محصولات و خدمات و نتايج استفاده از آنها ارائه نمي‌دهد .
12 - 1-علت قطع:
مشتری می فهمد، می پذیرد و موافق است که اگر نیکان متوجه شود، که مشتری به هر نحوی، مفاد این سند را نقض کرده است، نیکان این حق را برای خود محفوظ می دارد که فی الفور بدون اطلاع قبلی، خدمات مشتری را قطع کند.در این صورت، نیکان هیچگونه دِینی نخواهد داشت و مشتری نیز اقرار می کند که هیچگونه ادعایی در برابرنیکان برای قطع خدمات، متعاقب نقض مفاد این سند از طرف مشتری، نداشته باشد .
 13-برای حداکثر میزان پیش بینی شده در قانون، در هیچ رخدادی و تحت هیچ شرایطی نیکان (شامل کارمندان، مدیران، منشیان، وکلا، مستخدمین، مشاورین، پیمانکاران، مأموران، زیرمجموعه ها و نیکانهای تابعه) و هر شخص(حقیقی یا حقوقی) دیگری که در ایجاد، تولید یا توزیع خدمات نیکان دخیل است، دِینی در قبال از دست دادن نام دامنه یا هرگونه زیان فردی یا تجاری، کاهش سود، افزایش هزینه، افزایش هزینه محصولات یا خدمات جایگزین، یا هرگونه صدمه یا زیان به هر نحوی که باشد، یا صدمه جانبی به هر صورتی – حتی اگر آن صدمه محتمل از توصیه نیکان باشد- (الف) منتج از استفاده یا عدم استفاده از خدمات نیکان یا (ب) در ارتباط با مهاجرت یا جابجایی نیکان یا تجهیزات متعلق به مشتری و یا نیکان، نخواهد داشت. کل دِین نیکان در قبال مشتری یا هر شخص ثالث دیگری، اگر وجود داشته باشد، برای هر گونه صدمه مرتبط با خدمات نیکان، شامل هرگونه قصور یا فراموشی نیکان یا نمایندگان نیکان، محدود به فی نصب و راه اندازی یا فی ماهانه پرداختی مشتری به نیکان (هرکدام که بیشتر باشد) خواهد بود و بیشتر از آن نخواهد بود .
مشتری می فهمد و می پذیرد که نیکان هرگز ارسال انبوه نامه های الکترونیکی یا پیام های تبلیغاتی در شبکه اینترنت را تحمل نخواهد کرد (مشاهده تعریف Spam)، این موارد شامل فروش یا توزیع هر گونه نرم افزاری از طریق وب سایت که کار ارسال هرزنامه را تسهیل کند، نیز می شود.  ارسال هرزنامه به هر نحو سهوا و یا عمدا توسط مشتری باعث خواهد شد تا نیکان بلافاصله تمامی خدمات مشترک را قطع و مسدود و یا در صورت صلاح دید نیکان برای همیشه پاک نماید . 6-1-1 -هر گونه عملی از قبیل آماده سازی، نصب محتوا ، راه اندازی سیستم ، اتصال، نگهداری، قطع وصل،پشتیبانی در صورت نیاز که در مورد حساب کاربری مشتری، انجام شود .

Copyright 2006-2019 Web Designed By Nikan Engineers Group ©