» » همه چیز درباره ی سئوی سفید (white hat seo)

مقالات مرتبط با طراحی سایت

همه چیز درباره ی سئوی سفید (white hat seo)

همه چیز درباره ی سئوی سفید (white hat seo)

همه چیز درباره ی سئوی سفید (white hat seo)

در مقاله های قبلی سئو گفتیم تمام کارهایی که برای بهینه سازی سایتتان برای کسب رتبه های بهتر در موتورهای جست و جو انجام می دهید سئو گفته می شود.حالا با توجه به اینکه سئو انواع مختلفی دارد در اینجا اول به بهترین و کارامد ترین آن یعنی سئوی سفید اشاره می کنیم:

با توجه به اینکه روش سئوی شما تا چه حد قوانینموتورهای جست و جو را رعایت می کند بستگی دارد زیرا شما نمی توانید برای بهتر شدن رتبه تان در گوگل یا هر موتور جست وجوی دیگر هر کاری را که دلتان خواست انجام دهید! اگر از برخی قوانین و موازین موتورهای جست و جو مانند گوگل سرپیچی کنید و کار بهینه سازی را انجام دهید خواهید دید که رتبه و امتیاز شما به شدت کاهش یابد و حتی مجازات برخی دیگر از نقض قوانین می تواند به حذف شدن از نتایج جست و جو منجر شود که به آن (penalize) گفته می شود.

 

همه چیز درباره ی سئوی سفید (white hat seo)

 

بهترین و معتبرتری روش سئو همان (white hat seo) است در این روش ما با استفاده از قوانینی که موتورهای جست وجو وضع کرده اند سایت خود را بهینه سازی می کنیم.در سئوی سفید هدف بالا بردن سطح کیفیت سایت با استفاده از محتوای خاص و لینک هایی مرتبط با موضوع اصلی سایت است همچنین استفاده از عناوین و توضیحات مناسب واستفاده ی به جا ومناسب از کلمات کلیدی خود تاثیر به سزایی در بهینه سازی سایت دارد. روش سئوی سفید موافق تمام قوانین وموازین موتورهای جستجو است و به دلیل اهمیت کیفی و تجربه کاربری، وب مستر ها را از خلاف باز می دارد.سئوی سفید را به عنوان سئوی اخلاقی نیزمیشناسند.

در این میان برخی دیگر با دور زدن قوانین و دستورالعمل های موتورهای جست وجو سعی در بهینه سازی سایت خود دارند که در این قسمت به آن اشاره می کنیم:

همه چیز درباره ی سئوی سیاه (black hat seo)

عبارت کلاه سیاه در ابتدا در فیلم های وسترن برای جدا کردن بدی ها وخوبی ها به کار برده شده است اما امروزه برای توصیف هکرهای کامپیوتری ،سازندگان ویرووس وکسانی که با کامپیوتر اقدامات غیر قانونی و غیر اخلاقی انجام می دهند استفاده می شود.این نوع سئو به تکنیک و استراتژی هایی گفته می شود که از راه های غیر اصولی و مخرب برای بالا بردن امتیاز و دستیابی به صفحات اول گوگل انجام می شود.

چند نمونه از اعمالی که سئو کاران سیاه انجام می دهند:

-استفاده از کلمات کلیدی غیرواقعی

- ایجاد صفحات، دامنه و زیر دامنه با محتویات تکراری

- سئو پنهانی یا :Cloaking فریب موتور جستجو با کمک ربات های انسان نما که برای افزایش ایندکس صفحات استفاده می شود.

- گزارش دادن تخلفات یک رقیب

-استفاده ی بیش ازحد از کلمات کلیدی

- استفاده از تبلیغات بیش ازاندازه درقسمت بالای سایت

- استفاده نکردن از ابزار هایگوگل وب مستر

وبسیاری موارد دیگر که در مباحث تخصصی تر باید به آن مراجعه شود.در نتیجه ی به کار بردن این قبیل کارها منجر به انتقال شما به لیست سیاه وجریمه شدن سایت شده وبه سایت عنوان متقلب ودزد داده می شود.بیشتر اقدامات سئوی سیاه توسط موتورهای جست وجو قابل تشخیص و ردیابی است.

 

همه چیز درباره ی سئوی سفید (white hat seo)


نتیجه گیری:

آنچه امروزه برای طراحی سایت مهم است استفاده ی درست از تکنیک های سئو که بر اساس قوانین و استانداردهای گوگل درست و اخلاقی باشد وبر اساس آخرین الگوریتم های رتبه بندی به روز باشد.روش های قدیمی مانند keyword stuffing،cloaking ساخت لینکهای زیاد وbanner stuffing مربوط به گذشته هستند وباید از آنهااجتناب کرد.

 

 

Rated 5/5 based on 2384 reviews

Copyright 2006-2019 Web Designed By Nikan Engineers Group ©