» » » تفاوت هاست ایران و خارج کشور

هاستینگ و ثبت دامنه

تفاوت هاست ایران و خارج کشور

یکی از مسائلی که کاربران هنگام تهیه نیاز های طراحی سایت خود با آن رو به رو هستند انتخاب هاست ایران و یا هاست خارج کشور می باشد. در این متن در نظر داریم در مورد تفاوت های هاستینگ داخل کشور ایران و یا خارج ایران صحبت کنیم. حال چه این میزبانی هاست لینوکس باشد، چه هاست ویندوز، چه کنترل پنل پلسک، چه سی پنل و یا اینکه میزبانی سرور مجازی، وی پی اس، سرور اختصاصی و یا هر نوع دیگری از خدمات که هم در ایران و هم در خارج از کشور ارائه می گردد. در نظر داشته باشید در این متن منظور از هاستینگ، میزبانی می باشد که این هاستینگ ممکن است به صورت هاست اشتراکی، سرور مجازی (وی پی اس)، سرور ابری، سرور اختصاصی و یا هر نوع دیگری ارائه شود.
تفاوت هاست ایرن و خارج کشور
  •  سرعت دسترسی به سرور
در انتخاب میزبانی ایران و یا سایر کشور ها عوامل متعددی نقش دارند که در این متن سعی خواهیم کرد به ساده ترین و مختصر ترین مواردی که در این مقال می گنجد بپردازیم. یکی از این عوامل سرعت دسترسی به اطلاعات می باشد. در نوع میزبانی، مطمئن بعد و دوری سرور در وسعت بالا در سرعت بازیابی اطلاعات شما تأثیر بسزایی دارد. به عبارت دیگر مطمئناً هنگامی که کاربری در کشور ایران، تارنما و یا وب سایتی در همین کشور را بازدید می نماید، در صورتی که سرور سایت و یا اطلاعات مد نظر در داخل کشور باشد دسترسی به این اطلاعات با سرعت بسیار بالاتری نسبت به حالتی که سرور و میزبان شما در کشور اروپایی و یا آمریکا قرار دارد، انجام خواهد گرفت. و البته یکی از بارزترین مصداق های این عامل، Ping Time ( پینگ تایم ) سرور می باشد که در حالتی که شما در کشور ایران سروری ملی و داخلی را پینگ نمایید سرعت نسبی بسیار بهتری از سرور مشابه در خارج کشور را تجربه خواهید نمود (توجه داشته باشید که پینگ تایم یک آزمون قطعی نمی باشد چرا که به عواملی چون سرعت اینترنت شما نیز بستگی دارد اما به طور نسبی در این آزمون مصداق مناسبی خواهد بود).
 
 
  • مخاطبین سرور
از دیگر عوامل تفاوت هاست ایران و خارج کشور، بحث اینترنت جهانی و اینترنت ملی و اینترانت می باشد که با توجه به اینکه ممکن است برخی از کاربران سایت ها و یا نرم افزار های خاصی، سازمان ها، نهادهای دولتی و یا خصوصی، و موسسات و یا به طور کلی کاربرانی باشند که از خدمات اینترنت ملی بهره می برند. روشن است که کاربران اینترنت ملی، به سایت ها و اطلاعاتی دسترسی دارند که در اینترنت ملی داخل کشور ایران و دیتاسنتر های ملی میزبانی می شوند، در نتیجه در اینگونه شرایط واضح است که انتخاب سرور و هاست خارج کشور موجب عدم دسترسی کاربران اینترنت ملی به اطلاعات شما و در نتیجه از دست دادن اینگونه مخاطبین خواهد شد.
  • امنیت سرور
یکی دیگر از تفاوت های هاست ایران و خارج کشور، بحث امنیت سرور می باشد که علاوه بر بحث امنیت فیریکی سرور، بحث حفظ و کنترل امنیت سایبری سرور نیز حائز اهمیت می باشد. که با توجه به تخصص و علم کارشناسان و پشتیبانان دیتاسنتر و میزبان خدمات شما در داخل و یا خارج کشور این مورد نیز از مهمترین مسائل مطرح شده در بحث انتخاب سرور و میزبان خوب می باشد.
 
 
  • دسترسی فیزیکی سرور
روشن است که هنگامی که سرور شما در داخل کشور میزبانی می شود، شما از محل نگهداری سرور خود آگاهی دارید و در صورت نیاز به تعویض سخت افزاری، امنیت سخت افزاری، بازدید و یا هر مورد مشابهی به سادگی با دیتاسنتر میزبان خود وارد تعامل گردید. اما در میزبانی سرور های خارج کشور مسائل این چنینی برای شما مقدور نخواهد بود.
در این زمینه بحث نگهداری سرور و یا CoLocation نیز مطرح می گردد (در مقالات بعدی به تفصیل بررسی خواهد شد) که به اختصار بدین معنا می باشد که شما سرور مورد نظر خود را تهیه می نمایید و از دیتاسنتر میزبان خود، درخواست خدمات نگهداری از آن سرور و مباحث اتصال به اینترنت و... می نمایید که در داخل کشور این امکان نیز برای کاربران فراهم می باشد اما به دلیل عدم دسترسی شما به منظور انتقال و هماهنگی های لازم برای نگهداری سرور شما در دیتاسنتر خارج کشور، این مورد در خارج از کشور برای کاربران فراهم نمی باشد.
 
  • پشتیبانی از خدمات
پشتیبانی از خدمات میزبانی، از مهمترین اصول ارائه خدمات در جهان می باشد که البته این عامل همواره از مهمترین اصول کاری شرکت ایده پردازان می باشد. همواره یکی از مهمترین دغدغه های کاربران دنیای مجازی میزان آسودگی و اعتماد به ارائه دهنده خدمات سرور و میزبانی می باشد که در زمان بروز مشکل و یا نیاز به راهنمایی و... به چه میزان با کاربر همکاری و تعامل صورت خواهد گرفت. میزبانی و هاستینگ خدمات شما در ایران و یا خارج از کشور یکی از عواملی است که به طرق گوناگون موجب تقویت و یا تضعیف این نیروی پشتیبانی چه در زمینه رفع مشکلات و چه در زمینه تأمین منابع سرور و... می گردد.
 
  • قانون کپی رایت
یکی دیگر از عوامل ایجاد تفاوت بین هاست ایران و خارج کشور، قوانین کپی رایت و یا حفظ رعایت نشردهندگان و یا صاحب امتیازان خدمات می باشد که در این بحث هاست وارز ایران و خارج کشور مطرح گشته است بدین منظور که آیا کاربری شما و قوانین سرور مدنظر شما متناسب با یکدیگر بوده و یا سرور میزبان شما حافظ قوانین کپی رایت می باشد اما شما سعی در استفاده از یک نسخه نال، کرک شده و... دارید. 
البته می توان این عوامل را از دیدگاه های گوناگون و به اشکال متفاوت نیز بررسی نمود که به اختصار به بررسی بارزترین آن ها پرداختیم.  همچنین می توانید همواره از طریق هریک از راه های ارتباطی از راهنمایی های کارشناسان ایده پردازان نیز بهره مند گردید. به منظور مشاهده و یا سفارش هاست ایران بر روی یک از لینک های هاست لینوکس ایران و یا هاست ویندوز ایران و برای مشاهده و یا سفارش هاست خارج کشور بر روی لینک هاست لینوکس خارج کشور کلیک نمایید.
 


گروه مهندسین نیکان، با تکیه بر توانایی‌های فنی و تجربیات خود، بهترین شانس
شما برای دستیابی به بهترین نتیجه است.
طراحی اختصاصی و حرفه‌ای سایت، بهینه‌سازی سایت (سئو)، هاستینگ و دامنه، طراحی
اپلیکیشن موبایل، برندینگ و ... .
همین حالا با ما تماس بگیرید
۰۲۱-۲۸۴۲۴۲

Rated 5/5 based on 290 reviews
طراحی سایت
Rated 4.5/5 based on 421 reviews

Copyright 2006-2019 Web Designed By Nikan Engineers Group ©