» » آموزش راه اندازی ایمیل در Outlook با استفاده از پروتکل POP3

مقالات

آموزش راه اندازی ایمیل در Outlook با استفاده از پروتکل POP3

آموزش راه اندازی ایمیل در Outlook با استفاده از پروتکل  POP3

آموزش راه اندازی ایمیل درOutlook با استفاده از پروتکلPOP3
پروتکل pop3 که مخفف Post Office Protocol 3 می باشد در اصل یك پروتكل دریافت ایمیل بر روی شبكه اینترنت است و اصولاً در لایه Applicationدر پروتكل TCP/IPقرار می‌گیرد. اتصالات POP3 در حالت عادی رمز نشده هستند كه در اين صورت از پورت 110 استفاده خواهند کرد. در صورتي كه سرويس دهنده‌اي از SSL پشتیبانی كند، از پورت 995 برای اتصالات POP3 استفاده خواهد شد.

با استفاده از این پروتکل، هر کاربر می‌تواند به صندوق پست الکترونیکی خود بر روی سرویس‌دهنده راه دور دسترسی داشته باشد و نامه‌های الکترونیکی را دریافت و بر روی سیستم خود ذخیره کند هنگام اتصال به سرور کليه نامه های شما توسط POP به برنامه ايميل دانلود می شود در واقع پيام‌هاي پوشه‌ي Inbox از روي سرور خذف مي‌شود و شما تنها به همان پيام‌ها دسترسي داريد.(با انجام تنظیماتی می توان مانع از حذف شدن ایمیل ها از روی سرور شد)

سرویس دهنده ی POP3 به یک نام Account و رمز عبور نیاز دارد پس از تایید اعتبار و مجوز سرویس دهنده فایل های مربوطه را فعال می کند و امکان دستیابی به آنان را فراهم می کند.
POP3 در مواردي مفيد است كه شما نامه‌هاي پستي خود را تنها از روي يك كامپيوتر بررسي مي‌كنيد

براي استفاده از ايميلهاي POP3 داشتن نرم افزار و اطلاعات زير ضروري است :
نرم افزار مدیریت ایمیل ( Mail Client ) مثل Outlook Express , Entourage X Netscape ,Eudora , Napper Mail Microsoft Outlook ...
شناسه كاربري و كلمه عبور
داشتن آدرس دریافت ( POP Incoming Mail Address ) و ارسال ایمیل ( Outgoing Mail Address SMTP )

مزیت استفاده از POP3

مزیت داشتن ایمیل POP3 است که این شما می توانید ایمیل های خود را از طریق نرم افزارهای مدیریت میل دریافت نمایید . میل های خود را در سیستم خود آرشیو نمایید و ایمیل های خود را بصورت آفلاین مطالعه نمایید . سرعت دریافت و ارسال ایمیل با این روش بسیار بیشتر از حالتی است که بصورت وب میل و مرورگر صورت می گیرد . همچنین شما می توانید نامه های خود را با کمک ويرايشگر قوی که در نرم افزارهای مدیریت میل وجود دارد تایپ نموده ، تصویر یا هرگونه فایل بر روی سیستم خود را ضمیمه نامه کرده و تنها برای ارسال نامه به اینترنت متصل شوید که مسلما در وقت و هزینه شما در اینترنت صرفه جویی خواهد شد .در پروتكل POP3 به دليل اينكه پيام‌ها بر روي فضاي هارد ديسك ذخيره مي‌شوند مشكل محدوديت فضاي جعبه پستي را نخواهيد داشت.در ادامه نحوه راه اندازی این پروتکل را برو روی Outlook آموزش خواهیم داد.1- درابتدا پس از ورود به کامپیوتر و مشاهده صفحه دسکتاپ ، گزیه Start را انتخاب نمایید و از داخل Control Panel مطابق شکل زیر گزینه Mail را انتخاب نمایید.

2- در صفحه جدید باز شده گزینه E-mail Account را انتخاب نمایید

3-مطابق شکل زیر گزینه New را انتخاب نمایید.

4- گزینه Manual setup or additional server type را انتخاب نمایید و Next

5- گزینه سوم یعنی POP3 or IMAPرا انتخاب نمایید و Next

6-در صفحه جدید به گزینه های متعددی روبرو هسیتم :

Your Name :در این قسمت نام خود را وارد نمایید، انتخاب این نام بصورت دلخواه می باشد و تفاوت آن با نام ایمیل شما خللی ایجاد نمی کند

Email Address : در ای قسمت آدرس ایمیل خود را که در وب میل برای شما ایجاد شده است وارد نمایید

Account Type :در این قسمت دو گزینه وجود دارد طبق تصویر شماره 6، POP3 , IMAP

تفاوت این دو پروتکل در این است که در پروتکل POP3نسخه‌ی اصلی ایمیل‌ها از روی سرور حذف می‌شود) با انجام تنظیماتی که در ادامه به آن اشاره خواهد شد می توان از حذف شدن نسخه اصلی از روی سرور جلو گیری کرد) و کپی ایمیل‌ها روی کامپیوتر کاربر و داخل یک فایل از نوعPst ذخیره می‌شوند.
اما در پروتکل IMAP ایمیل‌ها تا زمانی که توسط کاربر حذف نشوند، روی سرور ایمیل باقی می‌مانند .
Incoming mail server :در این قسمت شما باید سرور دریافت ایمیل را وارد نمایید

Outgoing mail server : در این قسمت شما باید سرور ارسال ایمیل را وارد نمایید

Username :در این قسمت مجددا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

Password :پسور خود را وارد نمایید

با انتخاب پروتکل POP3 می توانید مطابق شکل 7 تعیین نمایید ایمیل های شما داخل یک فایل Pst جدید وارد شود و یا با انتخاب گزینه Existing Outlook Data File بک فایل Pst را جهت ذخیره ایمیل ها معرفی نمایید.
7- پس از انجام این تنظیمات گزینه More Setting را انتخاب نمایید.

8-در صفحه جدید و در تب اول یعنی General شما می توانید نام اکانت خود را جهت نمایش در Outlook تغییر دهید

9- بر روی تب Outgoing Server کلیک نموده و گزینه اول با عنوان My outgoing server (SMTP) Requiest Authentication را فعال نمایید. با فعال نمودن این گزینه ایمیل هایی که از طریق Outlook ارسال میگردد بخوبی از Outlook خارج شده و به دریافت کننده خواهد رسید.

10- تنظیم پروتکل POP3(Post Office Protocol 3)


بر روی تب Advancedکلیک نمایید:
Incoming Mail Server با پورت 110 و Outgoing Server -SMTP با پورت 25 بصورت استاندارد قرار دارد. ممکن است شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت به شما به جهت جلوگیری از اسپم و مشکلات مربوط به اسپمرها که اغلب با پورت 25 اقدام به ارسال ایمیل های انبوه و غیر مجاز می نمایند، پورت ارسال را تغییر داده باشد که در اینصورت می توانید از پورت اعلام شده از طرف واحد پشتیبانی شرکت هاستینگ یا شرکت اینترنت استفاده نمایید، همچنین شما می توانید تنظیمات ذخیره سازی یک کپی از ایمیل های دریافتی در سرور هاستینگ را در پایین صفحه و با فلش مشخص شده به رنگ بنفش انجام دهید، اگر بخواهید یک کپی از ایمیل هایی که از طریق اوت لوک دریافت می کنید در فضای میزبانی وب (هاستینگ) شما ذخیره شود میتوانید گزینه Leave a copy of messages on the server را فعال نمایید. فعالسازی این گزینه به شما کمک می کند تا به ایمیل های رسیده در مکان دیگری و یا کامپیوتر دیگری از طریق وب میل براحتی و تنها با وارد نمودن آدرس وب میل و نام کاربری و کلمه عبور ایمیل مورد دسترسی داشته باشید .

به عنوان مثال کسانی که از سرویس های میزبانی زاگریو استفاده می نمایند می توانند در دوحالت که در ذیل به آنها خواهیم پرداخت تنظیمات این قسمت را انجام دهند.(به عنوان مثال شما مالک دامینitse.ir در میزبانی زاگریو هستید)
1-تنظیمات شرایط امن (Secure SSL/TLS) (تصویر شماره 11 ) :

Incoming Server : Server.zagrio.com Port: 995
Outgoing Server : Server.zagrio.com Port: 465
2-تنظیمات شرایط نا امن (Non-SSL) (تصویر شماره 12 ):

Incoming Server : Mail.itse.ir Port: 110
Outgoing Server : Mail.itse.ir Port: 25
نکته ! فضای میزبانی وب شما محدود است ،پس تعداد روزهایی که میخواهید کپی ایمیل ها ذخیره شود و همچنین تخلیه و حذف کامل ایمیل ها از پوشه Deleted Item را فعال نمایید. برای تنظیم حذف ایمیل های دریافتی در زمان مشخص کافیست گزینه Remove form server after و Remove form server when deleted form "Deleted Item" را فعال نمایید .
11-پس از انجام این تنظیمات وانتخاب OK به صفحه Add Account باز خواهید گشت.


حال Next را انتخاب نمایید در صورت درست وارد شدن اطلاعات درخواستی با صفحه یر روبرو خواهید شد.


 
  گروه مهندسین نیکان، با تکیه بر توانایی‌های فنی و تجربیات خود، بهترین شانس
شما برای دستیابی به بهترین نتیجه است.
طراحی سایت ، بهینه‌ سازی سایت (سئو) ، هاستینگ و دامنه ، طراحی
همین حالا با ما تماس بگیرید
۰۲۱-۲۸۴۲۴۲ 

 

Rated 5/5 based on 2221 reviews
طراحی سایت
Rated 4.5/5 based on 421 reviews

Copyright 2006-2019 Web Designed By Nikan Engineers Group ©