» » رابط کاربری طراحی وب سایت

مقالات

رابط کاربری طراحی وب سایت

رابط کاربری طراحی وب سایت

تست رابط کاربری طراحی وب سایت همیشه چالش های زیادی به همراه دارد. در همین راستا، برخی مهندسان طراحی سایت دور هم جمع شده و فریم ورکی تحت عنوان Galen را به بازار عرضه کرده اند که برای کسانی که می خواهند از دست این دست مشکلات و پیچیدگی ها خلاص شوند، می تواند مفید واقع گردد. Galen Framework برای این کار راه حلی بسیار ساده دارد که همان تست کردن مکان اشیاء به صورت نسبی، در مقایسه با یکدیگر بر روی صفحه است. با استفاده از سینتکس های مشخص و قوانینی جامع و مفصل، شما قادر خواهید بود هر قالبی که تصور می کنید را تعریف کنید. برایی آشنایی بیشتر با قابلیت های گالن فریم ورک، با سکان آکادمی همراه باشید.
طراحی ریسپانسیو 
Galen Framework برای طراحی سایت ریسپانسیو در نظر گرفته شده است. به همین دلیل، انجام تست برای مرورگرهایی با ابعاد مختلف بسیار ساده می باشد. در این صورت Galen خیلی ساده یک مرورگر را باز کرده، آن را به همان ابعاد و اندازه هایی که شما برایش تعریف کرده اید تغییر می دهد و سپس صفحه را برای بررسی ویژگی های مختلف مورد نظر خود تست می کند.
قابل اجرا در Selenium Grid
یکی از ویژگی های Galen Framework آن است که به راحتی و بدون هیچ مشکلی در سلنیوم گرید (Selenum Grid) اجرا می شود. بنابراین می توانید این تست را در یک فضای ابری مانند Sauce Labs یا BrowserStack اجرا کنید تا علاوه بر تست قالب، ریسپانسیو بودن طراحی سایت در دستگاه های مختلف موبایل را هم بیازمایید. Galen می تواند به صورت موازی چندین تست را اجرا کند که از این جهت به جلوگیری از هدر رفت زمان با ارزش شما کمک می کند.
سینتکس بسیار خوانا

با استفاده از Galen Specs Language می توانید قالب های پیچیده (مثلا قالب هایی با اندازه های مختلف برای صفحه یا مرورگر) توصیف کنید. به این صورت برنامه نویسی نه فقط بسیار ساده تر می شود، بلکه خواندن آن هم برای کسانی که با این زبان برنامه نویسی آشنایی ندارند خیلی راحت تر خواهد بود. بنابر این شما قادر هستید مشخصات صفحه مناسبی نوشته و بعدا از آن در فرانت اند خود استفاده کنید
از سینتکس پیشرفته ی این فریم ورک هم به راحتی می توان استفاده نمود؛ روش های مختلفی برای بهینه سازی ویژگی ها وجود دارد. این روش ها در کنار Galen Framework قابلیت های زیادی را برای تست چشمی (مانند مقایسه تصاویر و ترکیب رنگ) در اختیار شما قرار می دهد.
در Galen ramework شما می توانید اکسپرشن های مخصوص خود را برای تست کردن چندین عنصر در یک خط، ایجاد کنید. همچنین به این صورت می توانید کدهای تست قابل اعتماد، قابل نگهداری و با خصوصیات مشخص بنویسید.
تست برنامه
حالت کلی برای شروع سریع بسیار مناسب است و در عین حال توانایی زیادی به شما می دهد. شما می توانید مرورگر های مختلف مانند فایرفاکس، کروم و اینترنت اکسپلورر را انتخاب کنید یا آن که تست خود را در Slenium Grid انجام دهید. در صورتی که صفحه به راحتی قابل دسترس نباشد، شما می توانید جاوا اسکریپت دلخواه خود را به کلاینت ساید (Client-side) اضافه کنید یا یک اکشن جاوا اسکریپت را در تست ساید (Test-side) اجرا کنید تا به این شکل صفحه خود را برای بررسی قالب آماده کنید.
 
 

 

Rated 5/5 based on 2238 reviews
طراحی سایت
Rated 4.5/5 based on 421 reviews

Copyright 2006-2019 Web Designed By Nikan Engineers Group ©