» » راهنمای بهبود رنکینگ الکسا

مقالات

راهنمای بهبود رنکینگ الکسا

راهنمای بهبود رنکینگ الکسا

 
راهنمای بهبود رنکینگ الکسا:
نیاز به گفتن نیست که رتبه Alexa سایت‌ها در وب فارسی به منزله یکی از عوامل موفقیت آن‌ها محسوب می‌گردد و بسیاری از وب مسترهای ایرانی نیز تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا رتبه سایت الکسای خود را کاهش دهند. این سیاست زمانی از اهمیت بیشتری برخوردار می‌گردد که مدل تجاری سایت بر اساس نمایش تبلیغات باشد. به عبارت دیگر، هرچه رنکینگ الکسای سایت شما بهتر باشد -یا اگر درست تر بخواهیم بگوییم «پایین تر» باشد- این احتمال که سایر کسب و کارهایی که به دنبال کمپین های تبلیغاتی هستند به شما مراجعه کنند بیشتر خواهد بود زیرا رتبه پایین الکسا در دید بسیاری از کاربران غیر فنی به منزله پربازدید بودن سایت است و همین بازدید زیاد می‌تواند تبلیغات بیشتری -و البته گران تری- را به سمت سایت شما بکشاند. در این مقاله، قصد داریم به معرفی یک سایت ایرانی بپردازیم که توانسته به روش جالب و اثربخشی، بستری را برای وب مسترها و صاحبین کسب و کارهای آنلاین فراهم سازد تا بتوانند به شیوه ای اثربخش، رتبه الکسای سایت خود را تا حد ممکن کاهش دهند.
پیش از این در مقالات راهنمای بهبود رنکینگ الکسا، چند حقیقت در مورد الکسا که شاید برای وب مسترهای تازه کار جالب باشند! و 6 باور نادرست درباره رتبه الکسا به طور مفصل در مورد ماهیت سایت alexa.com و اینکه الکسا چیست و چگونه کار می‌کند صحبت کرده‌ایم و این در حالی است که در این مقاله قصد داریم تا به صورت عملی، به معرفی سایتی بپردازیم که در کاهش رتبه السکای سایت شما تأثیرگذار خواهد بود.
یکی از خدمات پرتال نت شهر، الکسا است که بدون اغراق توانسته در وب فارسی تاثیرگذار باشد و نکته جالب اینجا است که کلیه خدمات این ابزار بهبود رتبه آلکسا رایگان است. اگر بخواهیم خیلی ساده ساز و کار بهبود رتبه توسط سرویس الکسای نت شهر را توضیح دهیم، بایستی بگوییم که وب مستر ها پیش از هر چیز می بایست تولبار الکسا را نصب کنند سپس با ثبت نام در این سرویس، می بایست یک سایت یا تعدادی از سایت‌های خود را در سیستم ثبت کنند (در صورتی که شما بیش از یک سایت را در این سرویس معرفی کنید، این امکان را خواهید داشت تا برای تک تک سایت‌های معرفی کرده محدودیت تعداد بازدید مشخص سازید.)
حال نیاز خواهید داشت تا بسته به نیاز خود، سرویس تان را شارژ نمایید که این کار به سادگی و با استفاده از درگاه بانک امکان‌پذیر است. فرض کنیم که شما می‌خواهید سایتتان ۱۰ هزار بار در مرورگر دیگر کاربران ثبت شده در سرویس الکسای نت شهر نمایش داده شود. برای این منظور، حساب خود را به میزان ۱۰ هزار تومان شارژ خواهید کرد و به ازای هر باری که سایت شما در مرورگر سایر کاربران لود شود، یک امتیاز از حساب کاربری شما کسر خواهد شد تا حساب شما خالی شود.
اما ممکن است برخی کاربران یا بهتر بگوییم وب مسترها باشند که تمایلی به هزینه کردن برای این کار نداشته باشند که راه‌کار دومی برای این دست وب مسترها نیز در نظر گرفته شده است. در‌واقع، گروهی از کاربران الکسای نت شهر که تمایل به پرداخت هزینه برای شارژ کردن حساب خود ندارند می‌توانند انتخاب کنند که سایت سایر اعضای این سرویس در مرورگر ایشان نمایش داده شده و به ازای هر یک باری که سایتی نمایش داده می شود، حساب کاربری ایشان به صورت کاملاً رایگان یک واحد شارژ خواهد شد که در آینده با این شارژ خود، می‌توانند سایت شان را در معرض دید سایر کاربران قرار داده و همین مسأله منجر به بهبود رتبه الکسای سایت ایشان خواهد شد.
اکنون ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که با ثبت نام در سایت الکسای نت شهر، چه اتفاقی روی می‌دهد که الکسای سایت‌ها پایین می آید؟ در پاسخ به این سوال، بایستی گفت که سایت alexa.com که متعلق به شرکت آمازون است از الگوریتم های متعددی برای محاسبه رتبه سایت‌های سراسر دنیا استفاده می‌کند که برآیند کلی آن ها، همان رتبه ای است که در معرض دید ما قرار می گیرد. به صورت پیش فرض، رنکینگ سایت ها بر اساس رفتار کاربران اینترنتی در دیتا پنل الکسا تعیین می شود. این رنکینگ برگرفته از ویزیتورهای غیر تکراری که در هر روز به سایت سر می‌زنند در کنار تعداد بازدید از صفحات در یک بازه زمانی سه ماهه مشخص می گردد. هر سایتی که ترکیب تعداد کاربران غیر تکراری آن + تعداد بازدید از صفحاتش بیشتر باشد، جایگاه اول را به خود اختصاص خواهد داد. به عبارت دیگر، هرچه تعداد کاربرانی که از سایت شما در طول یک روز دیدن می‌کنند بیشتر باشد، این یک علامت برای ربات های سایت الکسا خواهد بود که سایت شما از دید بسیاری از کاربران اینترنتی، سایت محبوبی است و این ربات ها هم با کاهش رتبه الکسای شما، میزان محبوبیت سایت شما را به سایر کاربران نشان می‌دهند (لازم به ذکر است که هرچه رتبه آلکسا بهتر باشد، یعنی سایت محبوب‌تر است.)
در حال حاضر -بیست و ششم خرداد ماه یک هزار و سیصد و نود چهار- بر اساس کشور، سایت گوگل پربازدیدترین سایت در ایران است که پس از آن سایت‌های یاهو و ورزش ۳ به ترتیب در جایگاه های دوم و سوم قرار دارند (اگر سایت‌های خارجی را حذف کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که محبوب‌ترین سایت فارسی در حال حاضر سایت ورزش ۳ است.)
آنچه در بالا به آن اشاره شد، ویژگی‌های نسخه ابتدایی سرویس آلکسای نت شهر بود اما این در حالی است که روز به روز پس از بازخورد گرفتن از کاربران این سرویس نوین از یک سو و همچنین R&D در حوزه وب و سئو توسط کارشناسان نت شهر از سوی دیگر، قابلیت‌های جدیدی به این سرویس اضافه می‌گردد که در ادامه با برخی از مهم‌ترین آن‌ها آشنا خواهیم شد.
کسب امتیاز با معرفی کاربر جدید: فرض کنیم که شما یکی از کاربران این سرویس هستید که توانسته اید تعدادی کاربر جدید به این سرویس معرفی کنید. در صورتی که کاربران معرفی شده توسط شما بتوانند ۱۰۰۰ امتیاز کسب کنند، بدون آنکه شما بخواهید کار خاصی انجام دهید یک هزار امتیاز نیز به حساب شما افزوده خواهد شد که این یک برگ برنده برای شما محسوب می گردد. ممکن است از خود بپرسید که معرفی کاربران به سرویس آلکسای نت شهر کار دشواری است و از کجا می توان این گروه کاربران را یافت. راه کاری که ما پیشنهاد می کنیم بسیار ساده اما در عین حال اثربخش است. پس از ثبت نام در این سرویس، در بخش معرفی دوستان، سایت به صورت خودکار یک لینک اختصاصی برای شما در نظر می گیرد. به طور مثال، اگر شما لینک زیر را وارد URL کنید، سرویس الکسای نت شهر متوجه خواهد شد
http://alexa.netshahr.com/?refid=cb5b7851-b5ca-4e46-84c5-5b884c37ca5c شما چنین لینکی را می توانید در سایت یا وبلاگ خود، پروفایل تان در شبکه های اجتماعی مثل لینکدین، گوگل پلاس و ... قرار داده و هر کاربری که روی آن کلیک کرده و در سرویس آلکسای نت شهر ثبت نام کند، شما به عنوان معرف آن کاربر در نظر گرفته خواهید شد.
کسب درآمد از طریق سرویس الکسای نت شهر: وب مسترها می‌توانند به سرویس الکسای نت شهر به عنوان یک کسب و کار آنلاین نگاه کنند به این صورت که با معرفی کاربران جدید به این سرویس، همان‌طور که در بالا اشاره شد به کسب امتیاز بپردازند و حساب کاربری خود را شارژ کنند. پس از آنکه حساب کاربری ایشان شارژ شد، ایشان خواهند توانست شارژ خود را به مزایده گذاشته و از این طریق کسب درآمد کنند. برای اینکه درآمد زایی این پروژه را اثبات کنیم مثالی می زنیم. فرض کنیم که شما یک وب مستر هستید که با چیزی در حدود یکصد وب مستر دیگر در ارتباط می باشید. شما از میان این دوستان خود، چیزی در حدود ۶۰ نفر از آن را به سایت الکسای نت شهر معرفی کرده و هر کدام از آن‌ها به طور میانگین روزی 1400 امتیاز کسب می‌کنند که روی هم رفته می‌شود روزی 86400 امتیاز. به ازای این 86400 بازدید، نت شهر حساب شما را 86400 امتیاز شارژ خواهد کرد که معادل ریالی آن می‌شود 86400۰ ریال. حال اگر این 86400 امتیاز را در تعداد روزهای یک ماه ضرب کنیم، می شود چیزی در حدود ۲۵۹۲۰۰۰ امتیاز یا ۲۵۹۲۰۰۰ تومان. مسلماً با توجه به رقابتی بودن خرید و فروش شارژ در این سرویس، شما نخواهید توانست هر یک واحد شارژ را به قیمت ۱ تومان به فروش برسانید. اگر هم به نصف قیمت واحد یعنی نیم تومان رضایت دهید، چیزی در حدود یک میلیون و دویست و نود و شش هزار تومان در ماه کسب درآمد خواهید کرد که رقم نسبتاً قابل توجهی است.
آموزش یک ترفند به منظور طبیعی جلوه دادن بازدیدهای سایت: پیش از این هم گفتیم که الگوریتم محاسبه رنکینگ سایت‌ها توسط شرکت الکسا برگرفته از ویزیتورهای غیر تکراری است که در هر روز به یک سایت سر می‌زنند. حال اگر شما پس از ثبت نام در سرویس الکسای نت شهر در بخش معرفی سایت‌های خود، صرفاً یک سایت را معرفی کنید، همان یک سایت در مرورگر سایر اعضا نمایش داده خواهد شد اما این در حالی است که اگر بخش‌های مختلف سایت خود را در قالب سایت‌های جداگانه ای معرفی کنید، نمایش داده شدن سایت شما به مراتب طبیعی تر جلوه خواهد کرد. برای روشن‌تر شدن این مسأله مثالی می زنیم. فرض کنیم که به دلایلی تجاری، مدیر این سایت قصد استفاده از سرویس الکسای نت شهر را دارا است. مدیر این سایت به جای آنکه فقط و فقط سایت اصلی یعنی www.sokanacademy.com را به سرویس الکسا معرفی کند، بخش‌های مختلف این سایت را در قالب سایت‌های جداگانه ای معرفی می‌کند که از آن جمله می‌توان به www.sokanacademy.com/blog برای وبلاگ، www.sokanacademy.com/categories برای لیست دوره های آموزشی، www.sokanacademy.com/team برای معرفی تیم آموزشی و … اشاره کرد. از این پس، سرویس الکسای نت شهر آدرس های مختلف سایت شما را به عنوان سایت مجزایی تلقی کرده و به جای آن که سایت اصلی شما را بارها و بارها در معرض دید کاربران مختلف قرار دهد، هر کدام از لینک های سایت شما را به صورت تصادفی نمایش خواهد داد و این دقیقاً همان چیزی است که الکسا نیاز دارد چرا که پیش از این هم گفتیم هر سایتی که ترکیب تعداد کاربران غیر تکراری آن + تعداد بازدید از صفحاتش بیشتر باشد، رتبه آلکسای بهتری کسب خواهد کرد.

Rated 5/5 based on 2240 reviews
طراحی سایت
Rated 4.5/5 based on 421 reviews

Copyright 2006-2019 Web Designed By Nikan Engineers Group ©