» » بروزرسانی اخیر موتور جستجوی بینگ

مقالات

بروزرسانی اخیر موتور جستجوی بینگ

بروزرسانی اخیر موتور جستجوی بینگ

بروزرسانی اخیر موتور جستجوی بینگ، قابلیتی را به آن اضافه کرده که از آن طریق می توان کدهای آماده را مستقیما در نتایج جستجو مشاهده و اجرا کرد. این قابلیت به خاطر همکاری بین مایکروسافت (صاحب بینگ) و شرکت HackerRank امکان پذیز شده است. برای آشنایی بیشتر با این قابلیت موتور جستجوی Bing،
مایکروسافت از طریق همکاری با انجمن برنامه نویسی وب سایت HackerRank، اجرای سورس کدها را در صفحه نتایج جستجوی بینگ فراهم کرده است. به نظر می رسد که بعد از مدت ها استفاده از موتورهای جستجو، این یکی از بهترین ویژگی هایی است که در یک برنامه نویس می تواند از موتور جستجویی انتظار داشته باشد.
هر برنامه نویس گاهی اوقات، نیاز به جستجوی الگوریتم ها و برنامه ها دارد که برای کمک گرفتن معمولا از وب سایت هایی نظیر Stack Overflow یا Mozilla Developer Network استفاده می کند. برای این که این کار از این هم آسان تر شود، مایکروسافت بینگ را به موتور جستجوی مخصوص کدزنی تبدیل کرده است!
چگونه از قابلیت اجرای تکه کد در بینگ استفاده کنیم؟ 
برای این کار، به Bing.com بروید و عباراتی مثل "#fibonacci in c" یا "quick sort python" را جستجو کنید. با انجام این کار، ویجتی برای ویرایش کد در اختیارتان قرار می گیرد. با کلیک بر روی Run Code می توانید آن را اجرا کنید و نتیجه را ببینید. از طریق گزینه ای در قسمت بالایی ویجت، می توان زبان مورد نظر را تغییر داد تا همان کد را در زبان های مختلف مشاهده کرد. در حال حاضر، زبان هایی که لیست شده اند عبارتند از: C، C++، C#، Python، PHP و Java. توجه داشته باشید که:
اگر قادر به مشاهده ی کد نبودید، ابتدا موقعیت مکانی تان را در بینگ به U.S تغییر دهید. برای اینکار، ابتدا روی علامت چرخ دنده کلیک کنید، سپس به Setting رفته، در قسمت Regions (سمت چپ)  United States را انتخاب کنید.

به نقل از HackerRank، موتور جستجوی بینگ در حال حاضر بیش از 80 تکه کد را شامل می شود که بیشترین عبارات جستجو شده را پوشش می دهند. علاوه بر یادگیری صحیح یک الگوریتم/کد در زبان مورد نظر، کاربران می توانند راه حل آن را در دیگر زبان ها نیز مشاهده کنند؛ همانند مدل Rosetta-stone البته برای زبان های برنامه نویسی (Rosetta-Stone نرم افزاری برای یادگیری چندین زبان زنده دنیاست.)

بروزرسانی اخیر موتور جستجوی بینگ

Rated 5/5 based on 2242 reviews
طراحی سایت
Rated 4.5/5 based on 421 reviews

Copyright 2006-2019 Web Designed By Nikan Engineers Group ©