» » پهنای باند (طراحی سایت نیکان)

مقالات

پهنای باند (طراحی سایت نیکان)

پهنای باند (طراحی سایت نیکان)

با توجه به مطالب قبلی که چگونگی ایجاد دامنه و هاست و آپ تایم را توضیح داده‌ایم بعد از اتمام رساندن این مراحل به سراغ مرحله بعدی یعنی پهنای باند می‌رویم.

پهنای باند چیست؟

پهنای باند مقدار حجمی است که شما برای کاربران خود در تعیین میکنید تا بتوانند سایت شما را تماشا کنند. یعنی اطلاعات از سایت شما به کاربری که درخواست اطلاعات داده است منتقل شود. هر چقدر حجم اطلاعاتی که کاربر از وب سایت شما دریافت می‌کند بیشتر باشد و کاربران بیشتری از سایت شما دیدن کنند اطلاعات بیشتری منتقل می‌شود در نتیجه باید حجم پهنای باند خود را جوری تهیه کنید که مطابق با انتقال اطلاعات سایتان باشد.

 

پهنای باند - گروه مهندسین نیکان  

 

چه حجمی را باید در نظر گرفت؟

پهنای باند شما بستگی به بازدید از وب سایت و مشهور بودن آن دارد و پس از آن به حجم اطلاعات وب سایت بستگی دارد. باید توجه داشته باشیم که حجم پهنای باند مقطع زمانی ندارد.

آیا پهنای باند نامحدود وجود دارد؟

بعضی از شرکت‌هایی که وب هاستینگ ارائه می‌دهند با وعده حجم پهنای باند نامحدود کاربران را گمراه می‌کنند و به آن‌ها وعده‌های دروغین می‌دهند که می‌توانند حجم نامحدود داشته باشند. این مسئله صحت ندارد و توصیه ما به شما این است که از این نوع شرکت‌ها که از اطلاعات کم کاربران سواستفاده می‌کنند دوری کنید چون این کار امکان پذیر نیست و عملی کردن این کار خیلی سخت است و امکان ناپذیر. شما می‌توانید اینگونه تصور کنید که هر ماه پهنای باند نامحدود با مبلغ ارزانی داشته باشید ولی کمپانی های بزرگ مثل مایکروسافت، گوگل و... از هاستینگ آنها استفاده نکند و یا کمپانی‌های بزرگ دنیا از پهنای باند نامحدوده آنها استفاده نکند و اگر این کار عملی است چرا تمامی شرکت‌ها این ویژگی را ارائه نمی‌دهند؟

 

بعضی از شرکت‌ها هم با ادعایی که می‌توانند که این کار را انجام دهند پول شما را گرفته و پس از چند وقت که سرور آنها دچار مشکل شد و یا حجم پهنای باند آنها اتمام پیدا کرد شرکت را تعطیل می‌کنند و هیچی ردی از خود به جا نمی‌گذارند. و بعضی از آن‌ها طوری وانمود می‌کنند وقتی سایت شما شروع به کار کرد و از حد مبلغی که پرداخت کرده‌اید بگذرد از شما شارژ اضافه درخواست می‌کنند و یا دسترسی به برخی از فایل‌های دانلودی سایت شما را قطع می‌کنند.


حال نظر شما در مورد یک شرکت خوب که بتواند شما را خوب پشتیبانی کند چیست؟

می‌توانیم یک شرکت با کادری مجرب با پشتیبانی قوی و قیمت‌های مناسب به شما پیشنهاد کنیم. برای اطلاعات بیشتر به سایت nikan.ir مراجعه کنید و یا با شماره 021284242 تماس حاصل فرمایید. مطمئن باشید با گروه مهندسین نیکان می توانید تمام خواسته هایتان را براورده کنید.


Rated 5/5 based on 2359 reviews
طراحی سایت
Rated 4.5/5 based on 421 reviews

Copyright 2006-2019 Web Designed By Nikan Engineers Group ©