» » بک لینک چیست؟

مقالات

بک لینک چیست؟

بک لینک چیست؟

بک لینک چیست؟

اگر سایتی ، یک لینک از صفحات سایت شما در مقالات خود بیاورد، یک بک لینک اتفاق می افتد. می توان گفت بک لینک ها همان لینک های ورودی به صفحات وب شما هستند. به عملیاتی که ادمین سایت انجام می دهد تا بتوانید این بک لینک ها را به سمت وب سایت بیاورد "لینک بیلدینگ" گفته میشود.

 
 سایت _ بک لینک
 
 عکس شماره 1 - بک لینک چیست
 

چگونه لینک بلیدینگ انجام دهیم ؟

برای این کار روش های زیادی وجود داردکه یکی از آنها تبادل لینک با دیگر سایتها و دیگری انتشار پست مهمان در سایر وبلاگ ها و ...است
اما باید در نظر داشته باشیم که همه این روش ها نکات خاص خود را دارد، برای نمونه شرکت گوگل همیشه تهدید می کند که اگر در یک وب سایت، برای بالابردن سئو، یک لینکی را خریداری کنید این لینک فاقد اعتبار و بی ارزش بوده و وب سایت یا فروشگاه اینترنتی شما هم اسپم حساب می شود.

بک لینک های مفید ومضر کدامند؟

بک لینک هایی که به صورت طبیعی توسط ادمین سایت به سایت شما با یک عبارت مرتبط به سایت شما ایجاد شده باشند بک‌لینک خوبمی گویند. این بک‌لینک ها نباید از سایت‌های اسپم بیایند٬ نباید تعداد لینک‌های خروجی آن سایت بسیار زیاد باشد٬ نباید از سایتی با اعتبار بسیار پایین که شبیه اسپم است بیاید٬ نباید سایت لینک دهنده با سایت شما از نظر ارتباط موضوعی خیلی دور و غریبه باشد
در غیر این موارد بک لینک ها مضر خواهند بود چون روزانه بسیاری از سایت‌های اسپم به وچود می آیند و با ایجاد لینک‌های غیرطبیعی و اسپم به نتایج بالای گوگل می‌آیند و در آخر پنالایز می‌شوند.
 
نیکان - بک لینک مفید و مضر

 

 عکس شماره 2 - بک لینک مفید و مضر
 

انواع بک لینک ها

در آغاز همه بک لینک در واقع یک نوع بودند اما با گذشت زمان پیچیده تر شدند و اکنون بک لینک ها دو نوع اند :
1- بک لینک فالو
2- بک لینک آنفالو

بک لینک - طراحی سایت
 عکس شماره 3 - انواع بک لینک

تاثیر بک لینک های فالو بیش تر است یا نوفالو ؟

هر سئوکاری می داند که بک لینک فالو تاثیرش بسیار بسیار بیش تر از بک لینک نوفالو است .در برخی مقالات سئو گفته شده است که عده بسیاری توانسته اند ، با همین بک لینک های نوفالو سایت را حتی به صفحه اول گوگل بیاورند. اما اخیرا ، گوگل از تاثیر و قدرت آن ها است.کم کردهاست زیرا که این بک لینک ها به راحتی به دست می آیند و ارزشی ندارند.

 بک لینک در بهینه سازی سایت چقدر موثر است ؟

 

امروزه در طراحی سایت مقوله بک لینک به دنبال سئو از مهمترین دغدغه ها در دنیای مجازی به حساب می آید. همچنین راه مناسبی برای بازاریابی اینترنتی در مبحث تجارت الکترونیک می باشد. بک لینک به پیوندهای گفته میشود که از سایتهای دیگر به سایت شما داده میشود ، زمانی که از سایت خود به سایتهای  دیگر پیوند میدهید، سایت مقابل از سایت شما بک لینک دریافت کرده است. هرچه بک ‌لینک بیشتری به سایت شما روانه شود٬ سایتتان بهتر خواهد بود. گوگل به بک لینک ها بر اساس میزان محبوبیت و تعداد اهمیت می دهد هر گونه لینک به صفحات شما در سایت‌ها و صفحات دیگر که توسط موتور‌های جستجو پیدا شود بک لینک است. سایت هایی که بک لینک طبیعی ،زیاد دارند و همچنین محتوای تازه و منظم قرار می دهند رتبه خوبی دارند 

در طراحی سایت ایجاد مطالب مفید کاربران را به قرار دادن لینک های شما در سایر وبلاگ ها و وب سایت ها می کند در این راستا می توانید از شبکه های اجتماعی برای بک لینک بیلدینگ سالم استفاده کنید.

گروه مهندسین نیکان در این زمینه خدمات گوناگون و مفیدی را به کاربران ارايه می دهد.

Rated 5/5 based on 2368 reviews
طراحی سایت
Rated 4.5/5 based on 421 reviews

Copyright 2006-2019 Web Designed By Nikan Engineers Group ©