» » » میزبانی هاست چیست؟

هاستینگ و ثبت دامنه

میزبانی هاست چیست؟

این فضا برروی هارد دیسک سرورها دارای سیستم عامل ویندوز یا لینوکس تعبیه شده و اطلاعات طراحی سایت شما، با توجه به قدرت سرور و ارتباطات مناسب دیتاسنتر مربوطه می تواند بدون کوچکترین وقفه و با بیشترین سرعت ممکن در سراسر دنیا در دسترس باشد.
 جهت این که وب سایت شما در اینترنت در دسترس باشد لازم است کامپیوتر تان همیشه روشن و به اینترنت متصل باشد ، به محض خاموش شدن کامپیوتر دیگر کسی امکان مشاهده وب سایت شما را نخواهد داشت.
 دیتاسنتر ها قلب اینترنت هستند و کلیه اطلاعات از دیتاسنتر ها می گذرد. در اصل دیتاسنتر محل قرارگیری سرورها و میزبانی اطلاعات طراحی سایت با حداکثر سرعت و امینت خواهد بود.
وقتی شما تصمیم به طراحی وب سایت برای خود دارید، به دو صورت استاتیک و یا داینامیک(پویا)میتوانید این کار را انجام دهید.
اگر طراحی سایت شما از نوع استاتیک باشد، نیازی به محلی جهت ذخیره سازی اطلاعات ندارید. چون تمامی صفحات شما Html و بصورت ثابت هستند. اما اگر بخواهید طراحی سایت شما به صورت داینامیک(پویا) انجام شود، می بایست منبعی را تهیه و ایجاد کنید تا بتوانید داده ها را در آن ذخیره کنید و در صورت نیاز اطلاعات را مجدد فراخوانی کنید.
این منبع ذخیره سازی داده و اطلاعات دیتابیس نامیده می شود. با استفاده از دیتابیس شما میتوانید اطلاعات و داده های طراحی سایت را ذخیره کنید و با استفاده از دستورات زبان برنامه نویسی آنها را از دیتابیس بگیرید و به کاربران نمایش دهید.
به طور معمول و استاندارد برای ASP و هاست ویندوز از بانک اطلاعاتی SQL Server Ms و برای PHP و هاست لینوکس از بانک اطلاعاتی My SQL استفاده می شود.
پلان های میزبانی هاست :
در زمان انتخاب هاست، می بایست با توجه به نیاز و میزان فضای ارائه شده روی پلان های مختلف، پلان هاست مناسبی را انتخاب نمایید.
همچنین علاوه بر فاکتورهای کیفیتی، به پارامترهای دیگری از جمله میزان فضا، ترافیک ماهیانه ، تعداد ایمیل اکانت، تعداد پایگاه داده، محل دیتاسنتر و … نیز توجه داشته و بر این اساس پلان هاست مناسب با نیاز خود را خریداری نمایید. 
برخی ویژگی های مهم مطرح شده در پلان ها که می بایست هنگام خرید هاست مورد توجه قرار گیرند، به شرح زیر می باشد:
فضای هاست (host)، عموما به معنای میزانی فضای اختصاص داده شده به طراحی وب سایت، گفته می شود. همه ی فایل ها، عکس ها و … یک وب سایت روی هاست قرار می گیرد تا به صورت شبانه روزی از هر کجای جهان از طریق اینترنت قابل دسترسی باشد.
ترافیک ماهیانه به مجموع حجم دریافت و بارگذاری اطلاعات و یا بصورت کلی به میزان هرگونه رد و بدل اطلاعات بین وب سایت شما و سرور، ترافیک ماهیانه گفته می شود. این اطلاعات می تواند شامل عکس ها، ویدئوها، اطلاعات سایت و… در سایت بوده و یا ارسال و دریافت ایمیل ها باشد.
 منظور تعداد حساب ها یا ایمیل اکانت هایی که می توانید ایجاد نمایید.
 تعداد دیتابیس های مجاز که می توانید روی هاست خود ایجاد نمایید.
بسته به نیاز میتوانید هاست لینوکس و یا هاست ویندوز را انتخاب نمایید.
 بسته به نیاز و حوزه فعالیت شرکت، می توانید هاست ایران و یا هاست خارج از کشور انتخاب نمایید.
 میزبانی ایمیل یا هاست ایمیل :
با توجه به این که امروزه استفاده از ایمیل اختصاصی تحت نام دامنه به نوعی سند اعتبار يک شرکت يا سازمان محسوب می شود، سرویس میزبانی ایمیل (Email Hosting)، توسط شرکت های ارائه دهنده خدمات هاستینگ در اختیار مدیران وب قرار گرفته و امکان ارسال/دریافت ایمیل با نام برند و نام تجاری را برای کاربران آن وب سایت فراهم می سازد.

به طور پیش فرض، به هنگام تهیه فضای میزبانی (Host) از شرکت های هاستینگ، تمامی امکانات جانبی و مورد نیاز جهت میزبانی وب سایت، از جمله سرویس ایمیل در اختیار Web Master (مدیر وب) قرار داده می شود.

گروه مهندسین نیکان، با تکیه بر توانایی‌های فنی و تجربیات خود، بهترین شانس
شما برای دستیابی به بهترین نتیجه است.
طراحی سایت، بهینه‌سازی سایت (سئوهاستینگ و دامنه، طراحی
اپلیکیشن موبایل، برندینگ تحت وب و ... .
همین حالا با ما تماس بگیرید
۰۲۱-۲۸۴۲۴۲

Rated 5/5 based on 2136 reviews
طراحی سایت
Rated 4.5/5 based on 421 reviews

Copyright 2006-2019 Web Designed By Nikan Engineers Group ©