» » تفاوت وب اپلیکیشن با طراحی سایت

مقالات

تفاوت وب اپلیکیشن با طراحی سایت

تفاوت وب اپلیکیشن با طراحی سایت

تفاوت وب اپلیکیشن با طراحی سایت دیدگا ه ها مختلف و گاهی اوقات تفاوت های بسیار ظریف وجود دارد که غالبا تشخیص تفاوت هارا بسیار پیچیده میکند.معمولا این دو اصطلاح به شکل غلط به جای هم استفاده میشوند و با توجه به اختلاف های فنی و ریز و ظریفی که وجود دارد نمی توان به استفاده اشتباه این دو لغت با هم ایراد گرفت
از نمونه های بسیار قدرتمند وب اپلیکیشن می توان به webmaster گوگل اشاره نمود که اطلاعات بسیار ریز و متفاوت را از سایت جمع آوری می نماید، و پس از کنار هم گذاشتن آنها و تجزیه تحلیل آنها اطلاعات بسیار با ارزش و قدرتمندی را به صاحبان سایت ها ارائه می دهد. که صاحبان سایت ها با مطالعه این اطلاعات و نمودار ها، استقبال از سایت، صفحات پربازدید، کلمات کلیدی، موقعیت مکانی بازدیدکنندگان و ... را متوجه شده و از آنها استفاده می نماید و با بهره گیری از این اطلاعات درآمد های بیشتری را کسب می نماید.
دو راه دسترسی به اینترنت از طریق تلفن همراه شما
گاهی اوقات کاربران ،وب سایت را به جای  وب اپلیکیشن(برنامه کاربردی تحت وب)  استفاده می کنند که البته بخاطر تفاوت های ظریف فنی که بین این دو  وجود دارد، این اشتباه رخ می دهد .ولی به طور مختصر می توان گفت که  وب سایت یک برنامه کاربردی است که در اینترنت برای انتشار خبر ، یا تصویری ارائه می شود به عبارتی طراحی سایت مبتنی بر متن می باشد.
در صورتی که وب اپلیکیشن ( برنامه کاربردی وب ):به  برنامه ای اطلاق میشه که تحت بستر شبکه مخصوصآ سرویس وب شبکه کار میکند یعنی همین برنامه تحت شبکه می تواند بصورت هم زمان تحت یک بستر دیگه هم کارکند مثلآ رابط های تحت دسکتاپ داشته باشد.به عبارت بهتر اگر برنامه ای تحت سرویس وب شبکه رابط داشته باشد به آن برنامه کاربردی وب اپلیکیشن گفته می شود.
اپلیکیشن نرم افزار کاربردی موبایل است که برای تجزیه و تحلیل یک مجموعه مشخص طراحی می شود و البته برای ایجاد آن، زمان و هزینه بیشتری نسبت به وب سایت باید صرف شود. به عبارتی وب اپلیکیشن برعمل و تعامل تکیه دارد.
برای اینکه تفاوت های این سه کلمه را بتوانید به خوبی درک کنید در ابتدا لازم می دانیم که این سه کلمه را به صورت اختصاصی  تعریف کنیم:
وب سایت(Website):
مکانی در اینترنت می باشد که یک صفحه یا تعداد بیشتری را در خود جا داده است به عبارتی مجموعه از صفحات وب متصل بهم که شامل یک صفحه اصلی که معمولا روی یک سرور قرار دارند و به عنوان مجموعه ای از اطلاعات توسط یک فرد، گروه یا سازمان تهیه و نگهداری  می شود.
اپلیکیشن (Application):
نرم افزار کاربردی است که پس از بررسی و تجزیه تحلیل یک مجموعه و مشخص کردن دقیق نقش ها ، عملکردها ، عمل گرها و روال ها برای آن مجموعه طراحی می شود و قابل ارائه در شبکه داخلی و اینترنت می باشد اصولاً مبتنی بر محتوا نیستند و در آنها عملکرد مهم می باشد.
برنامه کاربردی وب (Webapplication):
برنامه ای است که توسط  یک مرورگر پشتیبانی می شود همچنین طراحی معماری آن بسیار پیچیده می باشد  از کاربردهای مهم آن  پیاده سازی انواع نرم افزارهای تحت وب و یکپارچه در بستر موبایل و اینترنت است.
حال که با تعاریف این کلمات  آشنا شده اید شما را با  تفاوتهای فنی و ظریفی که بین وب سایت و آنها   وجود دارد آشنا می سازیم:
تفاوت مهم وب سایت و وب اپلیکیشن این است که : وب اپلیکیشن در بستر برنامه تحت شبکه کار می کند اما وب سایت خودش یک بستر برای برنامه تحت شبکه یا ریز تر برنامه تحت وب هست. تفاوتهای دیگر برنامه های تحت وب  دارند عبارتند از:
برنامه های تحت وب از طراحی و زیبایی مورد دلخواه برخوردارند
در شبکه داخلی با اینترانت - اینترنت و به صورت تک کاربره کار می کنند
امکان ارتباط آنها از یک شبکه local با دنیای اینترنت براحتی امکان پذیر است
جهت نصب بر روی شبکه تنها کافی است بر روی یک سرور نصب شود و احتیاجی به تنظیمات کامپیوتر کاربران و یا نصب برنامه بر روی انها نیست

وابسته به سیستم عامل نمی باشند.

Rated 5/5 based on 2245 reviews
طراحی سایت
Rated 4.5/5 based on 421 reviews

Copyright 2006-2019 Web Designed By Nikan Engineers Group ©