» » طراحی سایت چیست؟

مقالات

طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت به معنای نوشتن برنامه و کد برای درست کردن یک وب سایت است. در واقع عبارت درست وب سایت میباشد و در واقع به کاربردن کلمه سایت غلط است که به طور معمول میان افراد رواج پیدا کرده است. زیرا سایت به معنای یک محل یا مکان است و با ترکیب کلمه یعنی وب سایت به معنی محلی اسیت که به وب و اینترنت مربوط می باشد.

در وب سایت امکاناتی همچون مطلب، تصاویر، ویدئو، فایل صوتی و ... می باشد که یک برنامه نویس باید با نوشتن کدهای لازم امکان قرارگیری این موارد را داخل وب سایت فراهم کند.

برای نمایش صفحات وب سایت به وسیله مرورگرها از زبان های برنامه نویسی HTML و CSS استفاده می شود که در واقع برای دیزاین و طراحی صفحات طبق سلیقه شخص از قسمت CSS استفاده می گردد.

روند طراحی سایت شامل مراحلیست مانند ساختن مفهوم، طرح ریزی، تولید اولیه، تبلیغات، مدیریت فایل ها و ... که همگی باید با نظم و برنامه ریزی طراح صورت بگیرد.

هر وب سایت شامل یک صفحه اصلی یا همان هوم پیج است و صفحه های دیگری نیز با توجه به درخواست مشتری دارد که با توجه به کارایی آن طراحی و دیزاین می گردد. البته کل وب سایت می تواند شامل 1 صفحه هم باشد که با آن نوع ازوب سایت One Page می گویند و با کلیکبر روی هر عنوان به ابتدای شروع آن رجوع می شود.

وب سایت ها به دو دسته تقسیم بندی می شوند، یک نوع وب سایت های استاتیک و دیگری وب سایت داینامیک.

در وب سایت استاتیک همه موارد موجود در وب سایت ثابت است و امکان تغییر آن به جز در کد نویسی در جای دیکری نیست و برای سازمان هایی مفید است که قصد ندارند در مدت زمان کوتاهی اقدام به اضافه کردن داده کنند. اما در وب سایت داینامیک امکان اضافه کردن، حذف، تغییر و ... در پنلی که به دست صاحب وب سایتداده می شود، وجود دارد.

Rated 5/5 based on 2348 reviews
طراحی سایت
Rated 4.5/5 based on 421 reviews

Copyright 2006-2019 Web Designed By Nikan Engineers Group ©