» » هاست چیست؟

مقالات

هاست چیست؟

هاست چیست؟

 

هاست چیست؟

با توجه به مطالب قبل که مراحل انجام ثبت دامنه را توضیح دادیم که چگونه آن را انجام دهیم بعد از اتمام این کار می‌توانیم فضای هاستینگ ایجاد کنیم. هاستینگ یعنی فضایی که اطلاعات شما در آن ذخیره می‌شود. و این فضا بستگی به حجم اطلاعات شما دارد و هر چقدر حجم آن بیشتر باشد به فضای بیشتری نیاز دارد که برای هر فرد یا ارگان یا سازمان و.. فرق دارد.

یک وب سایت برای اینکه به صورت 24/7 (هفت روزه هفته 24ساعت شبانه روزی) در دسترس باشد طبیعتا باید بر روی کامپیوتری باشد که دایما روشن و در حال سرویس دهی است. حال چنانچه بخواهید سایت خود را در کامپیوتر خود نصب کرده و راه اندازی کنید باید طوری باشد 24 ساعته آن را روشن نگهدارید و مشکلات جانبی که به وجود می‌آید را بتوانید بر‌طرف کنید. از این رو باید از بروز این مشکلات جلوگیری کنیم. با این تفاسیر وقت و انرژی زیادی باید گذاشته شود به همین دلیل هر شرکت یا سازمان و یا حتی فردی که می‌خواهد برای خود وب سایت ایجاد کند به شرکت‌های معتبری که در این زمینه فعالیت دارند باید مراجعه ‌کنند. سرورهای شرکت‌های هاستینگ معمولا در خارج از ایران و در معتبرترین دیتا سنترهای (مراکز داده) دنیا قرار دارند.

هاست -طراحی سایت نیکان

پشتیبانی هاست:

پشتیبانی و رفع اشکال انواع سرویس‌های هاستینگ معمولا به صورت شبانه روزی انجام می‌شود که باعث می‌شود برطرف کردن مشکلات وب سایت شما در کمترین زمان ممکن صورت بگیرد.

هاستینگ - گروه مهندسین نیکان

پلان‌های هاستینگ:

زمانی که فضای هاست تهیه می‌شود کاربر به عنوان مشتری به فضای کوچکی از این سرورها دسترسی دارد پلن‌های مختلفی برای انتخاب نوع سرویس هاستینگ وجود دارد این پلن ها تعیین کننده میزان تخصیص منابع بسخت افزاری و نرم افزاری سرو هستند. بدیهی است سرویس های که هزینه بیشتری دارند منابع منابع بیشتری نیز مشتری قرار می‌دهند. مشتری در انتخاب نوع پلان مورد نظر خود مختار است. در صورت تمایل می‌توانید برای مشاوره هاستینگ با گروه مهندسین نیکان به شماره تلفن021284242 تماس حاصل نمایید.

تمدید هاست:

از آنجا که فضای هاست اغلب در بازه زمانی سالیانه ارایه می‌شود لذا قبل از انقضای آن باید نسبت به تمدید اقدام کنید. این کار از طریق کنترل پنل هاستینگ شما امکان پذیر است.

انواع هاستینگ:

1) هاست اختصاصی

2) هاست اشتراکی

در اکثر شرکت‌ها یک فضای خالی را به چند کاربر اختصاص می‌دهند یعنی یک فضا را به چند قسمت کوچک تقسیم کرده و در اختیار کاربران می‌گذارند و با هزینه‌ی کمتر فضا کاربران از فضا به صورت مشترک استفاده می‌کنند.

در این صورت برای سایت‌هایی که اطلاعات و حجم بالایی را استفاده می‌کنند سرورهای اختصاصی از نظر امنیتی و پایداری سرویس‌ها به هیچ وجه قابل مقایسه با سرورهای مشترک نیست. چون افزایش درخواست در سرورهای مشترک باعث افت سرعت پاسخ دهی می‌شود لذا ممکن است در سایت‌های آنها اختلال به وجود آید.

هاستینگ اختصاصی و اشتراکی

اعتبار شرکت هاستینگ:

این نکته را باید در نظر گرفت که سرویس هاستینگ مورد استفاده، شرایط و نکات زیادی به همراه دارد از جمله این نکات محل فیزیکی سرورها، پهنای باند، امکانات امنیتی، استحکام بنای فیزیکی، پیش بینی شرایط بحرانی مانند قطعی برق، آتش سوزی، زلزله و...

لذا در انتخاب شرکت هاستینگ خود دقت کنید.


 

Rated 5/5 based on 2356 reviews
طراحی سایت
Rated 4.5/5 based on 421 reviews

Copyright 2006-2019 Web Designed By Nikan Engineers Group ©