» » اشتباهات رایج در طراحی سایت

مقالات

اشتباهات رایج در طراحی سایت

اشتباهات رایج در طراحی سایت

1-رنگ بندی
برای انتخاب رنگ وب سایت باید به موضوعوب سایت توجه کنید. برای وب سایت های علمی و خبری که محتوای مهم و مفید و تحقیقاتی دارند، باید از رنگ های ساده استفاده کنید. برای جلوگیری از خسته شدن کاربری که مطالب و مقالات وب سایت شما را مطالعه می کند و یا می بیند توصیه ما استفاده از رنگ های ساده و روشن است.

اشتباهات رایج در طراحی سایت

برای وب سایت هایی که خدمات فروشگاهی ارائه می دهند، ترجیح این است که از رنگ های شاد و تند استفاده شود. همچنین نوشته های به خصوص و دکمه های خاص باید با رنگ های پر رنگ و جذاب بولد شوند تا مورد توجه کاربران قرار گیرند.

سعی کنید رنگ های تند را محدود کنید تا سبب خستگی کاربران نگردد.

2-سایز و نوع فونت

سایز و نوع فونت در طراحی سایت یک نکته مهم و حائز اهمیت به شمار می رود. مطالب وب سایت باید خوانا و سازگار با تمام مرورگرها باشد. در صورتی که فونت وب سایت را کوچک و یا بزرگ درنظر بگیرید کاربران و بازدیدکنندگان خود را از دست خواهید داد. خیلی افراد در خواندن حروف کوچک مشکل دارند بنابراین از حروف و فونتی استفاده کنید که برای تمامی افراد خوانا باشد یا بتوان آن را تغییر داد.

3-منو ها و مسیریابی

در تمامی وب سایت ها به خصوص وب سایت های رسمی می بایست منوها به صورت کاملا واضح و در دید کاربران قرار گیرد. در غیر این صورت کاربر مدت زمان زیادی را برای پیداکردن منو مورد نظر اختصاص می دهد و خسته شده و وب سایت شما را ترک خواهد کرد.

همچنین با قرار دان نقشه وب سایت می توانید کمک قابل توجهی به کاربران خود کنید.

اشتباهات رایج در طراحی سایت

4-تصاویر

برای روح دادن به وب سایت می بایست از تصاویر استفاده کرد تا وب سایت جلوه بگیرد. از گذاشتن تصاویر با حجم بالا خودداری کنید زیرا سرعت وب سایت شما و رنکینگ آن را کاهش می دهد. تصاویر را مابین مطالب خود به کار ببرید تا یکنواخت نگردد.

 

5-فرم تماس

قسمت تماس با ما یکی از مهمترین قسمت هایی که یک وب سایت به آن نیازمند است. در صورتی که شما کالا یا خدماتی را جهت ارائه داشته باشید بسیار مهم است که اطلاعات تماستان را در یک جای در معرض دید قرار دهید. همچنین قرار دادن اطلاعات دقیق تماس اعتماد کاربران را نسبت به وب سایت شما بسیار افزایش می دهد. به خصوص در وب سایت های فروشگاهی که حتما می بایست شماره تماس پشتیبانی در وب سایت قرار دهیم.

اشتباهات رایج در طراحی سایت

6-سرعت وبسایت

یک قسمت بسیار مهم در بالا رفتن سئو وب سایت سرعت بارگزاری آن است. بنابراین از قرار دادن مطالب و تصاویر سنگین که باعث کند شدن وب سایتتان می شد جلوگیری کنید تا در حجم هاست مصرفی نیز صرفه جویی شود.

7-واکنشگرا

وب سایتی واکنشگراست که در موبایل و تلفن هوشمند نیز به صورت درستی نمایش داده شود. وب سایت واکنش گرا در تمامی دستگاه های تلفن همراه و تبلت باید درست نمایش داده شود.

تمامی منوها و تصاویر در این دستگاه ها باید صحیح وهمانند انچه در وب نشان داده می شود، نمایش داده شود. تمامی فونت ها و اندازه ها نیز باید صحیح و خوانا نشان داده شوند.


Rated 5/5 based on 2357 reviews
طراحی سایت
Rated 4.5/5 based on 421 reviews

Copyright 2006-2019 Web Designed By Nikan Engineers Group ©