» » طراحی سایت

مقالات

طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی وب سایت، طراحی سایت یا همان Web Design، دقیقا به معنای تلاش برای ایجاد یک پایگاه اینترنتی برای ارائه خدمات، فروش محصول یا اطلاع رسانی است. طراحی سایت یک پروسه است که از لایه‌سازی صفحات وب، تولید محتوا، طراحی گرافیکی و رعایت اصول سئو تشکیل شده است. در واقع اگر شما می‌خواهید یک وب سایت قدرتمند ایجاد کنید که بتوانید با استفاده از آن خدمات، محصول یا هر چیز دیگری را به صفحه اول گوگل بیاورید، باید تمام اصول فنی و ظاهری طراحی سایت را رعایت کنید.
 

انواع طراحی سایت

وب سایت‌های امروزی به دو گونه وب سایت استاتیک و وب سایت داینامیک دسته‌بندی می‌شوند.

طراحی سایت استاتیک

در طراحی سایت استاتیک، یک فایل متمایز به ازاء هر صفحه وب سایت روی سرور ذخیره می‌شود و هر بار که این صفحه مورد نیاز باشد، عینا از سرور بازخوانی می‌شود و برای کاربر نمایش داده می‌شود. از مزایای این گونه طراحی سایت که در بیشتر تا سال ۲۰۱۵ محبوبیت داشت، آسانی طراحی صفحات استاتیک و امنیت بالای آن برای سرورهای آن دوره بود.

طراحی سایت داینامیک

صفحات داینامیک وب سایت به گونه‌ای طراحی می‌شوند که خود صفحه ثابت، اما محتوای آن متغیر باشد. ساختار این صفحات توسط یک اپلیکیشن سرور که اسکریپت‌های سمت سرور را فراوری می‌کند، ایجاد می‌شود. در واقع محتوای چنین صفحاتی با توجه به جستجوی کاربر، ایجاد می‌شوند. این بدان معنی است که محتوای صفحه به خودی خود روی سرور وجود ندارد و با فراخوانی چنین محتوایی از یک صفحه سایت داینامیک، این صفحه روی سرور ایجاد شده و برای کلاینت فرستاده می‌شود.
 


 

 


 

 

 


روش های مختلف طراحی سایت


برای طراحی سایت اینترنتی، معمولا روش های مختلفی استفاده می شود که در زیر به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:
١- استفاده از سیستم های مدیریت محتوای رایگان و آماده نظیر wordpress و joomla
٢- استفاده از طراحان و برنامه نویسان وب سایت برای طراحی سایت سفارشی
بله. برای طراحی سایت، تنها دو گزینه پیش روی شماست. استفاده از سیستم های مدیریت محتوای آماده نظیر جوملا  و وردپرس و یا استفاده از برنامه نویسان و طراحان سایت برای پیاده سازی یک سایت سفارشی است، بودجه و نوع پروژه به شما کمک خواهد کرد تا از یکی از روش های فوق، برای پیاده سازی و ساخت وب سایت تان، استفاده نمایید. چنانچه شما بودجه کافی برای ساخت وب سایت را ندارید، پیشنهاد ما به شما، استفاده از سیستم های مدیریت محتوای آماده برای وب سایت است.
البته ممکن است پروژه شما، به هیچ وجه قابل پیاده سازی از طریق سیستم های مدیریت محتوای رایگان نظیر جوملا  یا وردپرس نباشد. بعنوان مثال، یک سایت اینترنتی همانند دیوار، بصورت کاملا سفارشی طراحی، برنامه نویسی  و پیاده سازی شده است و با هیچ افزونه ای از جوملا یا وردپرس، قابل پیاده سازی نمی باشد. بودجه شما هر چقدر که باشد، شما برای راه اندازی یک سایت اینترنتی نظیر سایت دیوار، نیاز به برنامه نویسان و طراحان وبسایت، خواهید داشت تا سایت شما را بصورت کاملا سفارشی و اختصاصی، برای شما راه اندازی نمایند.
 
 

طراحی سایت

 


در پایان این مقاله ذکر این موضوع ضروری است که سایت های اینترنتی بزرگی مانند سایت های فیسبوک، آپارات، یوتیوب، گوگل، مایکروسافت، لینکدین و ... همه، کاملا بصورت سفارشی و اختصاصی، طراحی، برنامه نویسی و پیاده سازی شده اند و سیستم های رایگان و آماده، تنها برای مقاصد کوچکتری مورد استفاده قرار می گیرند.
 

Rated 5/5 based on 2449 reviews
طراحی سایت
Rated 4.5/5 based on 421 reviews

Copyright 2006-2019 Web Designed By Nikan Engineers Group ©