» » ویژگی های طراحی اپلیکیشن حرفه ای موبایل

مقالات

ویژگی های طراحی اپلیکیشن حرفه ای موبایل

ویژگی های طراحی اپلیکیشن حرفه ای موبایل

 ویژگی های طراحی اپلیکیشن حرفه ای موبایل

مقدمه

امروزه استفاده ی گسترده از موبایل های هوشمند باعث توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر طراحی و برنامه نویسی در حوزه اپلیکیشن موبایل شده است. کاربران می توانند با اپلیکیشن موبایل متنوع ,بسیار راحت تر و سریع تر از  وب سایت و یا جستجو در گوگل ,نیاز های خود را برطرف سازند. طراحی اپلیکیشن حرفه ای موبایل می تواند شما را بسیار سریع تر به هدفی که دارید, برساندو باعث شود محصولات و خدمات شما به افراد بیشتری  معرفی شوند.
طراحی اپلیکیشن موبایل علاوه بر اینکه باعث می شود کاربران بسیار ساده تر به مطالب شما دسترسی پیدا کنند ,سهولت دسترسی قابل توجهی را نسبت به وب سایت از طریق موبایل فراهم می کند. به علاوه باعث می شود که شما را به افراد بیشتری معرفی می کند و کاربران بیشتری با برند شما آشنا می شوند، همچنین می تواند باعث یک ارتباط دو طرفه بین شما و کاربرانتان می شود .از طرف دیگر کاربران اپلیکشین های موبایلی روز به روز در حال افزایش است که این  مورد را نیز می توان جز مزایای طراحی اپلیکیشن موبایل به حساب اورد، و همه این موارد باعث رشد قابل توجه برند شما  می شود.

ویژگی های طراحی اپلیکیشن حرفه ای موبایل


مهمترین عوامل تاثیرگذار در طراحی اپلیکیشن موبایل

چیزی که اپلیکیشن های موبایل یکسان از لحاظ کاربری را از یکدیگر متمایز میکند به عوامل مختلفی بستگی دارد که ما در این مقاله چند مورد از مهمترین عوامل تاثیرگذار در طراحی اپلیکیشن موبایل موفق اشاره کنیم. 
  • طراحی رابط کاربری مناسب
 رابط کاربری مناسب یکی از مهم ترین ویژگی های یک اپلیکیشن خوب محسوب می شود. طراحی باید به نحوی صورت بگیرد که علاوه بر اینکه  دسترسی کاربر به اطلاعات خوب باشد نیز بین موضوع و نوع طراحی تناسب وجود داشته باشد.
اگر اپلیکیشن حرفه ای موبایل رابط کاربری استاندارد و حرفه ای داشته باشد:
·         کاربران با اولین ورود با نحوه ی کار با اکثر بخش های اپلیکیشن را یاد می گیرد.
·         طراحی گرافیک حرفه ای اپلیکیشن فضای آن را جذاب تر می کند.
·         کاربر با کمترین میزان کلیک میتواند به هدف خود برسد.
·         اپلیکیشن در مدت زمان کوتاهی محبوب می شود.
 

ویژگی های طراحی اپلیکیشن حرفه ای موبایل


  • حجم مناسب اپلیکیشن
 حجم مناسب یکی از عوامل تاثیر گذار در طراحی یک اپلیکیشن موبایل موفق می باشد. طراحی و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل با حجم مناسب با توجه به نوع کارکرد آن می تواند متفاوت باشد.پلیکیشنی مناسب است که دارای حجم معقولی باشد. با افزایش حجم برنامه ,سرعت اجرای آن ناخودآگاه کم می شود. حجم  کم فایل اجرایی اپلیکیشن  باعث ترغیب بیشتر کاربر برای دانلود آن می‌شود. و احتمالاً برای مدت طولانی‌تری از آن استفاده می‌کند. 
  • ای او اس و اندروید در کنار هم
ای او اس و اندروید کاربران زیاد دارندکه اگر کاربران یکی از این پلتفروم ها را نادیده گرفته شود حجم وسیعی از مشتریان خود را از دست می دهید. هر چه تعداد دستگاه ها وسیستم عامل های  مورد پشتیبانی اپلیکیشن بیشتر باشد، محبوبت اپلیکیشن بیشتر خواهد بود.
  • بهبود مستمر و سرعت بالا
 در صورتی که بتوانید اپلیکیش خود را به روز نگه داریدو در طول مدت کار با اپلیکیشن اپدیت هایی را ارائه دهید که کاربران بتوانند تغییرات را حس کنند و متوجه شوند پلتفرم شما پویا و زنده است و میتوانند با آن ارتباط بهتری برقرار کنند. همچنین سرعت لود اپلیکیشن یک فاکتور بسیار مهم در موفق بودن آن است که باید به آن در حین طراحی و برنامه نویسی اپلیکیشن و مدیریت آن توجه ویژه ای به ان داشت.
  • برخورداری از ابزار بازخورد
بهترین اطلاعات از نحوه کار آینده اپلیکیشن را  می توان از بازخورد کاربران گرفت. اطلاع از اینکه کاربران به چه چیزی نیازی دارند قطعا به رفع نیاز انها بیشتر کمک می کند. بنابراین ایجاد بخش هایی مانند تماس با پشتیبانی یا ارسال پیام به بخش پشتیبانی به رضایت کاربران را نسبت به اپلکیشن کمک می کند.
  • گزینه هایی برای شخصی سازی
در صورتی که  کاربر بتواند با انجام یک سری از تنظیمات ,امکانات اپلیکیشن را برای خود شخصی سازی کند می تواند  باعث حس خوبی در کاربر شود. وجود این نوع امکانات می تواند باعث جذابیت اپلیکیشن شود.

Rated 5/5 based on 2492 reviews
طراحی سایت
Rated 4.5/5 based on 421 reviews

Copyright 2006-2019 Web Designed By Nikan Engineers Group ©