» » » پرتال وب طراحی سایت

پرتال وب طراحی سایت

پرتال وب طراحی سایت (انگلیسی: Web Portal) وب‌گاهی است که اطلاعاتی را از منابع مختلف در یک شکل واحد جمع‌آوری می‌کند. به‌طور معمول هر منبع اطلاعاتی محدوده مشخص به‌ خود را در صفحه برای نمایش اطلاعات اشغال می‌کند؛(پورتلت) که گاهی اوقات کاربر می‌تواند مشخص کند که کدام نمایش داده‌شود.
درکنار ویژگی‌ های استاندارد جویشگر، پرتال‌ های وب خدمات دیگری نظیر رایانامه، قیمت سهام، اطلاعات، پایگاه‌داده‌ها و سرگرمی ارایه می‌کند. پرتال‌ ها راهی برای یکپارچه‌سازی ظاهر برای کنترل و مدیریت چندین پایگاه‌ داده و برنامه کاربردی برای سازمان‌ها می‌باشد.
می‌توان ای‌ او ال، iGoogle، ام‌ اس‌ ان و یاهو! را به عنوان نمونه‌های عمومی از پرتال‌های وب نام برد.
تاریخچه
در اواخر دهه ۱۹۹۰ میلادی پرتال‌های وب بسیار مشهور شده‌بودند. بعد از زیاد شدن مرورگرهای وب در اواخر دههٔ ۱۹۹۰ میلادی خیلی از شرکت‌ها سعی کردند که با ساختن یا به‌دست آوردن پرتال سهمی بیشتری را در بازار اینترنت بدست بیاورند. پرتال وب محبوبیت و توجه بسیاری را جذب خود کرد به این دلیل که آن، نقطهٔ شروع مرورگرهای وب خیلی از کاربران بود. Netscape قسمتی از ای‌اوال شد، شرکت والت دیزنی Go.com را راه‌اندازی کرد، آی‌بی‌ام و دیگران، ProdigyO را راه‌اندازی کردند و در اواخر دهه ۱۹۹۰ میلادی Excite و @Home قسمتی از شرکت ای‌ تی‌ اند تی شدند. گفته می‌شد که Lycos هدف خوبی برای دیگر شرکت‌های چندرسانه‌ای مانند سی‌بی‌اس بود.
پرتال‌های عمودی درمقابل افقی
دو دسته‌بندی مهم، پرتال‌های افقی، که قسمت‌های زیادی را پوشش می‌دهند، و پرتال‌های عمودی، که بر روی یک قسمت تمرکز دارند، هستند. به عبارت دیگر پرتال‌های افقی، به‌مانند یک سکو برای چندین شرکت در یک بخش تجاری یا یک نوع تولیدکننده یا توزیع‌کننده می‌باشند.در نتیجه پرتال عمودی یک نقطه ورودی خاص برای یک بازار یا صنعت خاص که گاهی اوقات به آن ورتال (به انگلیسی: Vortal)‏ نیز می‌گویند، تعریف می‌شود.
تفاوت طراحی سایت و طراحی پرتال سایت
در طراحی سایت و طراحی پرتال سایت تفاوت های بنیانی میان وب سایت و پرتال وجود دارد. مهمترین موارد این تفاوت ها در زیر به صورت خلاصه بیان شده است: 
پرتال به صورت دروازه ورود به یک بانک اطلاعاتی تعریف شده است، یعنی بر خلاف طراحی سایت ما را به سایت ها یا پرتال های دیگر راهنمایی می کند وتنها یک راهنما است و معمولا فرآیند بهینه سازی سایت بر روی آنها متفاوت است. برای همین است که در بعضی از موارد می گوییم. به پورتال ها در حالی که وب سایت می تواند حاوی مقادیر زیادی فایل باشد که فقط بر روی همان سایت قابل دسترسی است اما ممکن است،وب سایت و یک پرتال برای جستجو و مدیریت داده ها از امکاناتی مشابه استفاده نمایند.
در طراحی سایت و طراحی پرتال سایت سعی بر این است پرتال معمولا حاوی مطالبی که جنبه اطلاعات عمومی دارد،باشد. مطالبی جمع آوری شده از منابع مختلف که معمولا دارای پراکندگی فراوانی هستند.
اما مطالب موجود در یک وب سایت، اولا" از منابع محدودتری تهیه می شوند و ثانیا پراکندگی زیادی ندارند و تخصصی تر هستند. 
پرتال به عنوان یک سیستم کاربر محور تعریف می شود،به این معنی که تمام امکانات پرتال به گونه ای پیش بینی شده که جوابگوی نیازهای کاربران در سایت کاری متفاوت باشد. 
یکی از مهمترین تفاوت های بین طراحی پرتال و طراحی سایت جنبه ی اقتصادی آن است. در طراحی سایت و طراحی پرتال اکثر پرتال ها صرفا برای کسب درآمد ساخته شده اند و بیشتر درآمد های خود را از طریق تبلیغات کسب می نمایند و لذا نیاز به بهینه سازی وب سایت بیشتری دارند.
 


گروه مهندسین نیکان، با تکیه بر توانایی‌های فنی و تجربیات خود، بهترین شانس
شما برای دستیابی به بهترین نتیجه است.
طراحی اختصاصی و حرفه‌ای سایت، بهینه‌سازی سایت (سئو)، هاستینگ و دامنه، طراحی
اپلیکیشن موبایل، برندینگ و ... .
همین حالا با ما تماس بگیرید
۰۲۱-۲۸۴۲۴۲


Rated 5/5 based on 2132 reviews
طراحی سایت
Rated 4.5/5 based on 421 reviews

Copyright 2006-2019 Web Designed By Nikan Engineers Group ©