» » در آستانه ی تحول دنیای سخت افزار

خبرهای علمی

در آستانه ی تحول دنیای سخت افزار

در آستانه ی تحول دنیای سخت افزار

 در آستانه ی تحول دنیای سخت افزار:
شرکت مایکروسافت  10 میلیوت رشته الیگونو کلئوتید( که در واقع مولکول های DNA تولید شده در محیط ازمایشگاه هستند) را از استارت اپ سن فرانسیسکویی twist bio science خریداری کرده است.با این تفاسیر مایکروسافت به دنبال بررسی هر چه بیشتر ایده استفاده از رشته های مولکولیDNA برای ذخیره سازی مقادیر عظیم اطلاعاتی است.
به گزارش  سایت بیزینس اینسایدر بر خلاف بر خلاف دیسک های سخت و دیسک های بلوری ودیگر تکنولوژی های فعلی ذخیره سازی اطلاعات DNA میتوانند به هزار تا 10هزار سال عمر کنند و اطلاعات را ذخیره سازی و بازیابی کند .
محققان مایکروسافت تخمین زده اند یک میلی متر مکعب از رشته های DNA میتواند یک اگزابایت(یک میلیارد گیگا بایت)اطلاعات را در خود ذخیره کند.با این وجود تکنولوژی یاد شده هنوز راه زیادی تا به کارگیری در محصولات اماده روانه ی بازار داردو به این زودی ها شاهد حشور گوشی های هوشمند مجهز به DNA نخواهیم بود.
اما مایکروسافت عنوان کرد پتانسیل ذخیره سازی عظیم داده ها در رشته های DNA وجود دارد این در حالی است که TWIST BIO در ساله گذشته توانست با موفقیت 100 درصدی اطلاعات مورد نظر خود و بازیابی ان توسط بهره گیری از مولکول های DNA را انجام دهد.
این شرکت تا کنون موفق شده 131 میلیون دلار از سرمایه گذارانی مانند نیکولیچ و البته یکی از مشاوران بیل گیتس در بنیاد بیل و ملیندا گیتس جمع اوری کند.

Rated 5/5 based on 2119 reviews

کلمات کلیدی :

طراحی سایت
Rated 4.5/5 based on 421 reviews

Copyright 2006-2019 Web Designed By Nikan Engineers Group ©